Ha yıkıldı, ha yıkılacak

banner37

Daha önce yan tarafındaki binDaha önce yan tarafındaki bina da yıkılan ve bakımsızlık nedeniyle harabeye dönen ev çökmek üzerea da yıkılan ve bakımsızlık nedeniyle harabeye dönen ev çökmek üzere

banner87
Ha yıkıldı, ha yıkılacak
banner90
banner99

HARABE EV, BÖLGE SAKİNLERİNİ KORKUTUYOR… Lefkoşa Müftü Raci Sokak’ta daha önce yan tarafındaki bina da yıkılan ve bakımsızlık nedeniyle harabeye dönen ev çökme tehlikesi ile karşı karşıya. Bir kısmı daha önceki binayla birlikte yıkılan ev, bölge sakinlerinin korkulu rüyası haline geldi. Söz konusu binanın önünde elektrik direği olduğunu ve olası bir çökmede tehlike arz edeceğini belirten bölge sakini İsmail Çepik, mal sahibinin evi bina şeklinde satmak istediği için yıkımına izin vermediğini öne sürdü.

Serap ŞAHİN

Başkent Lefkoşa’da Arabahmet Mahallesi’nde yıkılma tehlikesi olan binalar her geçen gün vatandaşları daha da tedirgin ediyor. Tarih kokan sokakların bakımsız ve yıkılmaya yüz tutmuş evleri, bölgede yaşayanların korkulu rüyası haline geldi.

Müftü Raci Sokak’ta daha önce yan tarafındaki binanın da yıkıldığı harabe şeklindeki ev yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya. Bir kısmı daha önceki binayla birlikte yıkılan ev, bölge sakinlerinin korkulu rüyası oldu.

Bölge sakinleri açısından tehlike arz eden evin karşısında bulunan Kırıkhan Matbaası Sahibi İsmail Çepik, söz konusu binanın önünde elektrik direği olduğunu ve olası bir çökmede tehlike arz edeceğini belirterek, mal sahibinin evin yıkımına izin vermediğini öne sürdü.

Bölge sakini İsmail Çepik, yetkililerin harabe eve önlem alması çağrısında bulundu.

“Mal sahibi evin yıkımına izin vermiyor”

İsmail Çepik, binanın yarısının daha önce çöktüğünü ve belediyenin bölgeye gelerek incelemelerde bulunduğunu anımsattı. Tehlike arz eden evin belediye tarafından yıkılmasını talep ettiklerini ifade eden Çepik, “Belediye ‘yıkamayız risk var’ dedi. Ayrıca mal sahibi evin yıkımına izin vermiyor. Çünkü evi satılığa çıkardı ve bina şeklinde satmak istiyor” ifadelerini kullandı.

“Kimliği belirsiz kişiler

harabe evde madde kullanıyor”

Kimliği belirsiz kişilerin gündüzleri harabe evde alkol ve madde kullandığını da iddia eden İsmail Çepik, “Abuk sabuk insanlar bu eve gelip alkol ve madde kullanıyor. Küçük çocuklar içinde oyun oynuyor. Evin önünde elektrik direği var. Bina yıkılsa direk de bizim üstümüze yıkılacak. Kimse sorumluluğu üstüne almıyor. Bir şey olduktan sonra ‘bina yıkıldı insanlar altında kaldı’ diyecekler” şeklinde konuştu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108