banner6

Hademe, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

banner37

Ortaokulda çocuklara cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan okul hademesi H.S., teminat duruşmasına çıkarıldı

Hademe, yargılanmak  üzere cezaevine gönderildi
banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da ortaokulda çocuklara cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan okul hademesi H.S., teminat duruşmasına çıkarıldı ve yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   “Cinsel taciz” suçlamasıyla tutuklanan zanlı H.S., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fatma Damdelen,   tanık olarak polis çavuşu Mustafa Mahan’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Mahan, 30 Aralık 2022 tarihinde saat 07.50’de Lefkoşa’da bir ortaokulun avlusu içerisinde, söz konusu okulda hademe görevlisi olarak görev ifa eden zanlı H.S. ve beraberinde bulunan iki şahısla birlikte, okulda düzenlenen yeni yıl kutlama etkinliklerine gelen 8 okul öğrencisine hitaben yüksek sesle tacizde bulunup, “Bu akşam birinizi eve atayım mı?” demek sureti ile cinsel tacizde bulunduğu gerekçesi ile tutuklandığını anlattı.

   Mustafa Mahan, mesele ile ilgili zanlı H.S.’nin 06.01.2023 tarihinde mahkemeden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını ve soruşturma amaçlı aleyhinde üç gün süre ek tutukluluk emri alındığını anımsattı.

   Mahan, üç günlük sürede zanlının olay esnasında beraberinde bulunan kişilerin 16 yaşında ikiz iki erkek kardeş olduklarının ve öğrenci olduklarının belirlendiğini belirtti.

   Mahan, ikiz çocukların Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde uzun zamandan beri, “Hafif düzeyde mental retardasyon ve dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu” tedavisi gördüklerini kaydetti.

   Zanlı H.S.’nin methaldar olduğu suça ilişkin itiraf içerikli bir gönüllü ifade verdiğini ve gönüllü ifadesinde söz konusu kelimeleri yanındaki iki erkek ikiz çocuğa söylediğini beyan ettiğine vurgu yapan Mahan, ikiz çocukla ilgili tahkikatın halen devam ettiğini anlattı.

   Mahan, ülkedeki sınır ihlali olayların arttığına ve zanlının yasal olamayan yolla yargılanmaktan kaçabileceğine, ayrıca yaşanan bu olayın infial yarattığına vurgu yapıp, tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker, cinsel taciz suçunun ciddiyetine ve olayın halk arasında infial yarattığına vurgu yapıp, zanlının 20 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104