banner6

Haftada 2 gün ispatı vücut edecek

banner37

Tasarrufundaki ateşli silah namlusu ve 214 adet canlı av tüfeği fişeğiyle, aracıyla, Akyar Kara Giriş Kapısı’ndan kuzeye geçtikten sonra trafik kontrolünde yakalanan Kıbrıslı Rum Nicolas Hadjiracleous teminata bağlandı

Haftada 2 gün ispatı vücut edecek
banner150 banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da trafik kontrolü sırasında Akyar Kara Giriş Kapısı’ndan KKTC’ye kanunsuz olarak soktuğu bir adet ateşli silah namlusu ve 214 adet canlı av tüfeği fişeğiyle yakalanan Kıbrıslı Rum Nicolas Hadjiracleous, 3 gün süren tutukluluğunun ardından dün teminatla serbest bırakıldı.

KKTC’den çıkışı yasaklanan Kıbrıslı Rum’un haftada 2 gün en yakın polis karakoluna giderek, ispatı vücut etmesi emredildi. Nicolas Hadjiracleous’un birkaç gün içerisinde yargılanacağı belirtildi.

Dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı, mesele ile ilgili gelişmeleri aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Osman Üreten’i yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Osman Üreten, zanlının, 10 Mart 2018’de, saat 01.30’da, Gazimağusa’da, Topçu Bulvarı üzerinde, kullanımında bulunan araçta, trafik polis ekipleri tarafından arama yapıldığını anımsattı.

Alkollü zanlının aracında, ülkeye kanunsuz ithal edip tasarruf edilen, GKRY menşeli toplam 214 adet canlı av tüfeği fişeği ile 1 adet av tüfeği namlusunun tespit edilerek zapt edildiğini anımsatan tanık polis, zanlının, olayın akabinde Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkararak aleyhine soruşturma maksatlı 3 günlük tutukluluk emri aldıklarını söyledi.

Tahkikat memuru, zanlı aleyhine yürütülen polis soruşturmasının tamamlandığını ve bu nedenle zanlının uygun bir teminatla serbest bırakılmasını talep etti.

Mahkeme, zanlının pasaport ve seyahat belgelerine el koyarak, KKTC dışına çıkışına yasak getirirken, haftada 2 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut etmesini emretti.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 08:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110