Haftalardır mülteci kampında kalıyor

banner37

Yasal olmayan yolla güneye geçen ve bir suça karışıp 6 ay hapis yatan Ümit Ertuğrul, seyahat belgeleri olmadığı için 45 gündür mülteci kampında tutuluyor

banner87
Haftalardır mülteci kampında kalıyor
banner90
banner99

Kaçak gitti, hapse düştü, geri dönemiyor… Kaçak olarak geçtiği Güney Kıbrıs’ta karıştığı bir kavga nedeniyle 6 ay hapis yatan Ümit Ertuğrul’un seyahat belgeleri olmadığı için KKTC’ye dönemediğini belirten avukat Sırdaş Kaptanoğlu, 45 gündür mülteci kampında tutulan müvekkilinin, KKTC’ye iadesi için İçişleri Bakanlığı ve Polis Genel Müdürlüğü’ne başvuracağını söyledi.

KKTC’den Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne yasal olmayan yolla geçiş yapan TC ve KKTC vatandaşı olan Ümit Ertuğrul’un başına gelmeyen kalmadı.

GKRY’ne geçiş yaptıktan sonra bir kavgaya karışan ve yargılanıp, 6 ay hapis cezası alan Ümit Ertuğrul, seyahat belgeleri olmadığı için 45 gündür mülteci kampında tutuluyor.

Ümit Ertuğrul’nun avukatı Sırdaş Kaptanoğlu, müvekkilinin yasal olmayan yollardan GKRY’ne geçiş yaptığını ve bir kavgaya karıştığını belirtti.
   Kaptanoğlu, Ertuğrul’un 6 ay hapis cezası aldığını ve hapishaneden tahliye olduktan sonra da kimlik belgeleri olmadığı için 45 gündür mülteci kampında tutulduğunu kaydetti.
   Kaptanoğlu, Ümit Ertuğrul’un GKRY’nden ihraç edilebilmesi için İçişleri Bakanlığı’na ve Polis Genel Müdürlüğü’ne başvuru yapılacağını söyledi.
   Kaptanoğlu, başvuruları ancak pazartesi günü gerçekleştirilebileceğini belirterek, “Ümit Ertuğrul mülteci kampında çok zor şartlar altında kaldı. Bu durum Avrupa İnsan Hakları’na da aykırı. İşlemlerin ivedilikle yapılması elzemdir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108