"Hala 3G sisteminin kullanılması büyük bir ayıp”

banner37

"Hala 3G sisteminin kullanılması büyük bir ayıp”
banner90
banner99

YDP Milletvekili Erhan Arıklı, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında, BTHK’nın iyi bir ekiple çalıştığını ancak önlerindeki engelleri aşamadıkları için projelerin yarım kaldığını söyleyerek, hala 3G sisteminin kullanılmasını “büyük bir ayıp” olarak niteledi.

Geri kalmış ülkelerin bile artık bu sistemi kullanılmadığını ifade eden Arıklı, 3Gsistemiyle ile ilgili bilgi verdi.

Bakanın 4G ve 5G’nin 2020 Temmuz’unda hayata geçeceğiyle ilgili açıklamalar yaptığını ancak bu konuda herhangi bir adım bilmediklerini söyleyen Arıklı, TC’den tek bir fiber kabloya bağlı olunduğunu, bunu arttırmanın en elzem adımlardan olduğunu kaydetti.

banner134
Bakanın da neler yapılması gerektiğini bildiğini ancak “her nedense elinin kollunun bağlı olduğunu” ifade eden Arıklı, devletin Telekomünikasyon konusunda henüz hazır olmadığını, protokollerde yer alan maddelere rağmen adım atamadığını savundu.

Arıklı, 4G’nin hayata geçmesi için yapılması gerekenleri sıralayarak, yıllardır hükümetlerin atamadığı adımların hesabını şu anki bakandan sormanın doğru olmadığını, ancak bazı konularda, elektrik, limanlar, telekomünikasyon gibi konularda nedense kimsenin adım atamadığını kaydetti.

Şu anki internet yapısıyla yatırım yapmanın mümkün olmadığını ifade eden Arıklı, yatırımcının önündeki en büyük engellerden birinin internet konusundaki altyapı eksiklikleri olduğunu kaydetti.

Arıklı, BTHK konusunda atılan adımları sıralayarak, bütçenin hayırlı olmasını diledi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 21:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75