'Halk değişim istemedi'

banner37

Milletvekili ve Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı kişisel Sosyal Medya hesabından yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklama şöyle:

banner87
'Halk değişim istemedi'
banner90
banner99

Bugün yapılan yerel seçimlerde halkın değişimden yana oy kullanmadığı ve eskilerden yana oy kullandığı görüldü.

28 Belediyenin durumu ortada iken halkın sadece 3 belediye başkanını değiştirmesini anlamak mümkün olmasa da demokrasinin gereği olarak buna saygı duymak ve kazananları tebrik etmek gerekiyor.

YDP olarak bu seçimlerde ilk yerel seçim deneyimimizi yaşadık. Bilindiği gibi biz reform yapılmadan gidilen bu seçimlere inanmadığımızı ve batık belediyelere başkan seçmeyi doğru bulmadığımızı belirtmiş bunun içinde sadece sembolik olarak Lefkoşada aday göstermiştik. Böylece Lefkoşa adayımız üzerinden yerel seçimlerle ilgili düşüncelerimizi ve mesajlarımızı halka ulaştırmayı amaçlamıştık. Bu amacımıza fazlası ile ulaştık.

Öte yandan 15 Belediyede Meclis adayı gösterdik. Birçok bölgede YDP li adaylarımızın Meclis üyeliklerini kazanacağı anlaşılıyor.

Diğer yandan Girne, Mağusa, Esentepe, İnönü, Alsancak ve Çatalköy'de desteklediğimiz bağımsız belediye başkanlarının da seçilmiş olması bizleri fazlası ile memnun etmiştir.

YDP olarak Lefkoşa Belediye Başkan adayımız Mehmet Ünal Bay'a ve gerekse 15 Belediye de Meclis adayı arkadaşımıza teşekkür ediyoruz. Harika bir iş çıkardılar ve partimizi başarı ile temsil ettiler.

YDP olarak kazanan tüm Belediye Başkanlarını ve Meclis Üyelerini, Muhtar ve azalarını tebrik ediyor başarılar diliyoruz.

Saygılarımızla

Erhan Arıklı

Genel Başkan

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2018, 23:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108