Halk memnun

banner37

Ülkemiz dün yeni belediye başkanlarını belirlemek için sandık başına gitti. Kesin olmayan sonuçlara göre, 28 belediye başkanından sadece 5’i değişti

Halk memnun
banner87

Ergül ERNUR

KKTC’de 4 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticiler belirlendi.

Yerel Kuruluş Organları Genel Seçimi’nin kesin olmayan sonuçlarına göre, 28 belediyeden sadece 5’inde değişim 23’ünde görevde olan başkanlara halk “işe devam” mesajı verdi.

Beş değişim arasında başkansız olan Yenierenköy Belediyesi, eski başkanı seçime girmeyen Değirmenlik Belediyesi ayrıca Lapta Belediyesi, Yeniboğaziçi Belediyesi ve Serdarlı Belediyesi var.

191 bin 153 seçmen, 734 sandıkta oy kullandı. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ülke genelinde seçime katılım oranını yüzde 67.60 olarak açıkladı. Bu oran 2014 seçimlerinde yüzde 65’ti.

Yüksek Seçim Kurulu’ndan alınan bilgiye göre, seçime katılım oranları Lefkoşa’da yüzde 58.55, Gazimağusa’da yüzde 70.68, Girne’de yüzde 68.6, Güzelyurt’ta yüzde 71.9, İskele’de yüzde 77.73 ve Lefke’de yüzde 81 olarak gerçekleşti. 2014 yılındaki seçime kıyasla, sandık başına gidenlerin oranı yüzde 2 daha fazla oldu.

KKTC’deki yerel seçimde, ilçedeki belediye başkanları koltuklarını korudu.

Lefkoşa’da Mehmet Harmancı, Girne’de Nidai Güngördü, Gazimağusa’da İsmail Arter, Lefke’de Aziz Kaya, Güzelyurt’ta Mahmut Özçınar, İskele’de Hasan Sadıkoğlu, 4 yıl daha görev yapmak için seçmenlerden destek buldu.

Oy oranını artıran TDP adayı Mehmet Harmancı, Lefkoşalı seçmenlerin yüzde 52.8’inin desteğini aldı ve rahat bir zafer kazandı.  Gazimağusa’da ise UBP ve DP’nin desteğini alan bağımsız aday İsmail Arter, rakiplerine fark attı.

Girne’de ise Nidai Güngördü de 4 yıl öncesine göre oy oranını artırdı.  Bağımsız aday Güngördü, oyların yüzde 48’ini kazandı. Altı ilçede en çekişmeli seçim Güzelyurt’ta yaşandı. UBP adayı Mahmut Özçınar, CTP adayı Osman Bican karşısında sadece 163 oy fazla kazanarak, yüzde 49.9’la zafer ilan etti. Özçınar, altıncı kez seçimi kazanmış oldu. Lefke’de CTP’nin adayı Aziz Kaya, yüzde 54.9 oy oranıyla, iki rakibini geride bıraktı.  İskele’de ise UBP adayı Hasan Sadıkoğlu yüzde 54 oy oranıyla 4 yıl daha görev yapmaya hak kazandı.

En fazla belediye CTP’de

Hükümet ortaklarından sadece Halkın Partisi (HP) herhangi bir belediye kazanamadı.

28 belediyeden 10’u Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP), 9’u bağımsız adayların, 7’si Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP), 1’i Toplumcu Demokrasi Partisi’nin (TDP), 1’i de Demokrat Parti’nin (DP) oldu.

Bu sonuçlara göre, 2014 seçimine kıyasla TDP ve DP sahip olduğu 1’er belediye sayısını korudu.

Bağımsız başkanlı belediyelerin sayısı 7’den 9’a çıkarken; 2014 seçim sonucuna göre CTP sahip olduğu belediye sayısını 14’ten 10’a düşürdü.

2014 seçimleri sonrası CTP’de yaşanan bazı değişimler, sahip olduğu belediye sayısında da değişikliği kaçınılmaz kıldı.

Yenierenköy Belediyesi’ndeki CTP’li başkan Mesut Yıkıcı görevinden istifa edince partinin elde ettiği belediye sayısı 14’ten 13’e düştü.

Ardından Ahmet Sennaroğlu’nun partiden istifa etmesiyle CTP, sahip olduğu belediye sayısını 12’ye düşürdü. Bu gelişmeler kapsamında 2018 seçim sonuçlarına göre, CTP 12 olan belediye sayısını 10’a düşürdü.

Ancak, CTP’nin olan Esentepe Belediyesi’nde başkan olan Cemal Erdoğan’ın seçime bağımsız aday olarak girmesi kararı partiden ihracına neden oldu. Bu gelişmeyle birlikte CTP’li belediye sayısı 11’e düştü.

2014’te 14 belediyede seçim kazanan ancak dört yıl içinde bu sayıyı 11’e düşüren CTP, 2018 seçim sonuçlarına göre sadece bir belediye kaybetmiş oldu. O da Serdarlı Belediyesi.

UBP’de 7 belediye

2014 seçim sonucuna göre UBP’nin 5 olan belediye sayısı 7 oldu.

Ancak 2014 seçiminden sonra CTP’den belediye başkanlığını kazanan ancak partisinden istifa ederek UBP’ye geçen Ahmet Sennaroğlu, bu sayıyı değiştirmişti.

Bu durumda UBP’nin 6’ya yükselen  belediye sayısı, bu seçimde bir artarak 7 oldu.

Namsoy gitti, hiçbir kadın aday kazanmadı

Seçimin en merak edilen sonucu Lefkoşa Türk Belediyesi’ydi. UBP’den Hasan Sertoğlu, DP’den Gencay Eroğlu ve TDP’den de Mehmet Harmancı’nın kıyasıya yarıştığı seçimin galibi, “Şüphesiz Lefkoşa Kazanacak” sloganıyla CTP’nin de desteğiyle yürüyen Harmancı oldu.

Bu seçimde herkesin şaşırdığı sonuçlardan bir diğeri, Lapta Belediyesi’nde üç dönemdir görev yapan UBP’li belediye başkanı Fuat Namsoy’un seçimi kaybetmesiydi.

Seçime giren 5 kadın adaydan hiçbiri kazanamadı.

CTP 14 belediyeden seçime girdi, 10’unu aldı

Seçime 14 belediye başkan adayıyla giren CTP’den kazanan belediye başkan sayısı 10 oldu. İsimler şöyle:

Akıncılar Belediyesi Hasan Barbaros; Alayköy Belediyesi Hulusi Manisoy; Değirmenlik Belediyesi Ali Karavezirler; Gönyeli Belediyesi Ahmet Benli; Akdoğan Belediyesi Ahmet Latif; Geçitkale Belediyesi Hasan Öztaş; Dikmen Belediyesi Yüksel Çelebi; Dipkarpaz Belediyesi Suphi Coşkun; Mehmetçik Belediyesi Cemil Sarıçizmeli; Lefke Belediyesi Aziz Kaya.

UBP 20 belediyeden 7’sini kazandı

Seçime en fazla adayla giren parti UBP’ydi. 20 belediyede başkan adayı çıkaran UBP, beklediğini bulamadı. UBP’den seçimi sadece 7 belediye kazandı. UBP’li belediyeler şöyle:

Beyarmudu Belediyesi İlker Edip; Paşaköy Belediyesi Habil Tülücü; Serdarlı Belediyesi Halil Kasım; Vadili Belediyesi Mehmet Adahan; Güzelyurt Belediyesi Mahmut Özçınar; Büyükkonuk Belediyesi Ahmet Sennaroğlu, İskele Belediyesi Hasan Sadıkoğlu.

TDP’li 1 belediye

TDP, seçimde belediye başkan adayı olarak sadece Lefkoşa’dan aday çıkardı. O da görevdeki isim oldu;

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Mehmet Harmancı.

DP’nin 4 adayından 1’i kazandı

Dört belediye başkanadayıyla seçime giren DP, geçen yerel seçimde olduğu gibi yine bir belediyeyi kazandı.

O da Tatlısu Belediyesi’nde Ahmet Hayri Orçan oldu.

Bağımsız başkanlar arttı

Seçime bağımsız belediye başkan adayı olarak giren ancak bazı siyasi partilerin desteğini alarak seçim yolunda yürüyen 63 bağımsız adaydan 9’u ipi göğüsledi.

Bağımsız belediye başkanları şöyle:

Gazimağusa Belediyesi İsmail Arter; İnönü Belediyesi Ali Öncü; Yeniboğaziçi Belediyesi Mustafa Zurnacılar; Alsancak Belediyesi Fırat Ataser; Çatalköy Belediyesi Mehmet Hulusioğlu; Girne Belediyesi Nidai Güngördü; Lapta Belediyesi Mustafa Aktuğ; Yenierenköy Belediyesi Emrah Yeşilırmak, Esentepe Belediyesi Cemal Erdoğan.

Sandıktan çıkamayanlar

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanlığı için seçime iddialı giren UBP’den Hasan Sertoğlu ve DP’den Gencay Eroğlu sandıkta kalan isimler oldu.

Girne Belediye Başkanlığı’na adaylığını olaylı bir şekilde açıklayan Sümer Aygın da sandıkta kalan isimlerden oldu. 1994-1998 arasında bu görevi yürüten Sümer Aygın, 2002-2014 arasındaki 12 yıllık sürede de Girne Belediye Başkanlığı görevini yürütmüştü ancak 2014 yerel seçimlerinde ise bu makama, bağımsız aday olan Nidai Güngördü seçilmişti.

CTP, Girne’den Birol Karaman’ı aday çıkarmaya karar verince, bu seçimde yeniden CTP’den aday olmayı bekleyen Sümer Aygın, hayal kırıklığına uğramıştı ve Girne'de bağımsız belediye başkan adaylığını açıklamıştı. CTP, bu karar sonrası Sümer Aygın’ı parti üyeliğinden çıkarmıştı.

Lapta Belediyesi’nde de Fuat Namsoy, üç dönem yürüttüğü başkanlık görevini, bağımsız aday Mustafa Aktuğ’a kaptırdı.

İskele'de 5 dönem UBP belediye başkanlığı yapmış olan Halil İbrahim Orun da, bu seçimde İskele Belediye başkan adaylığına DP destekli bağımsız aday olarak girmişti. Seçimi kazanmak için çok çalışan Orun da ne yazık ki sandıkta kalan isim oldu.

Yenierenköy’de ise 2006-2014 arasında 2 dönem başkanlık yapan Özay Öykün, bu seçimde de Erenköy için adaylığını koydu ancak başarılı olamadı.

Lefkoşa’nın kazananı Harmancı; 2. dönem

Lefkoşa Türk Belediyesi için Mehmet Harmancı (TDP), Gencay Eroğlu (DP), Hasan Sertoğlu (UBP), Mehmet Ünay Bay (YDP), Arif Salih Kırdağ (Bağımsız), Çetin Sadeli (Bağımsız) yarıştı.

Seçimin kazananı TDP’den aday olan CTP’nin de desteğini alan Mehmet Harmancı oldu. Harmancı, ikinci dönem belediye başkanlığını yapacak.

Akıncılar’da kazanan Barbaros; 4. dönem

Akıncılar Belediyesi başkanlığı için Hasan Barbaros (CTP) ve Osman Tamsarı (Bağımsız) yarıştı.

Yarışın kazananı CTP’den seçime giren TDP’nin de desteğini alan Hasan Barbaros oldu. Barbaros, 4’üncü dönem başkanlığını yapacak.

Alayköy’de Manisoy; 4. dönem

Alayköy Belediyesi Başkanlığı için Hulusi Manisoy (CTP), Arif Ulaş (UBP), Emre Özkan (Bağımsız) yarıştı.

CTP’den seçime giren ve TDP’nin desteğini alan Manisoy, bu yarışta galip geldi. Manisoy, 4’üncü dönem başkanlık görevine girdi.

CTP, Değirmenlik’i kaptırmadı

Değirmenlik Belediyesi başkanlığı için Ali Karavezirler (CTP), İsmail Bozdağ Töre (UBP) ve Ömer Meraklı (Bağımsız) yarıştı.

Değirmenlik’te üç dönem belediye başkanlığı görevini yürüten CTP’li Osman Işısal, bu seçim aday olmadı. Ancak CTP, bu belediyeyi kimseye kaptırmadı ve CTP’li başkan adayı Karavezirler, TDP’nin de desteğiyle seçimin galibi oldu. Karavezirler’in belediye başkanlığındaki ilk dönemi.

Gönyeli, Benli’den memnun

Gönyeli Belediyesi başkanlığı için Ahmet Yalçın Benli (CTP), Mustafa Akyön (UBP) ve Mustafa Erk (Bağımsız) yarıştı.

Benli, seçimin galibi oldu ve 4’üncü başkanlık dönemine girdi.

Mağusa’da bağımsız ama UBP ile DP destekli Arter kazandı

Mağusa Belediyesi başkanlığı için Erol Adalıer (CTP), Hüseyin Nurçin (Bağımsız), İsmail Arter (Bağımsız), İsmail Güneş Güneşoğlu (Bağımsız) ve Ulaş Gökçe (Bağımsız) yarıştı.

Mağusa Belediyesi’ni şimdiki başkan Arter kazandı. Seçime bağımsız aday olarak giren ancak UBP ve DP’den büyük destek gören Arter, 2’nci dönem başkanlık için yeniden görevde.

Akdoğan’da Latif; 2. dönem

Akdoğan Belediyesi başkanlığı için Erdinç Akgür (UBP) ve Ahmet Latif (CTP) yarıştı.

Ahmet Latif’e CTP’nin yanı sıra HP ve TDP de destek verdi. Seçime güçlü şekilde giren Latif, bu yarışı kazandı ve 2’nci dönem başkanlık için göreve geldi.

Beyarmudu’nda Edip, 4. dönem

Beyarmudu Belediyesi Başkanlığı için İlker Edip (UBP) ile Ethem Akmercan (Bağımsız) yarıştı.

Yarışın galibi Edip oldu ve 4’üncü dönem başkanlık görevine başladı.

Bağımsız olarak seçime giren Akmercan, CTP, HP ve TDP destekliydi ancak seçimi kaybetti.

Geçitkale’de Öztaş; 2. dönem

Geçitkale Belediyesi Başkanlığı için Hasan Öztaş (CTP) ile Olsan Oran (Bağımsız) yarıştı.

CTP’li Öztaş’ı seçim süresince TDP destekledi. Öztaş’ın 2. dönem başkanlığı olacak.

İnönü’de bağımsız aday Öncü

İnönü Belediyesi Başkanlığı için Turgut Çevirgen (UBP), Ali Öncü (Bağımsız), Beyhan Gürgöze (Bağımsız),

ve Hasan Basri Beycanlı (Bağımsız) yarıştı.

Seçimi, CTP destekli Ali Öncü kazandı. Öncü, 3. dönem belediye başkanlığı yapacak.

Paşaköy’de Tülücü; 5. dönem

Paşaköy Belediyesi Başkanlığı için Habil Tülücü (UBP), Mehmet Aktaş (HP), Mahmut Erden (Bağımsız), Ökeş Erdoğdulu (Bağımsız) ve Erdal Özata (Bağımsız) yarıştı.

Yarışı, UBP’den Habil Tülücü kazandı. Tülücü’nün 5. dönem başkanlığı olacak.

Serdarlı’da değişim; Halil Kasım

Serdarlı Belediyesi Başkanlığı için Halil Kasım (UBP), Salih Bayraktar (CTP), Mehmet Ali Billuroğlu (Bağımsız), Özel Pınardan (Bağımsız) ve Tansel Sağır (Bağımsız) yarıştı.

Serdarlı’da halk henüz bir dönem başkanlık yapan Salih Bayraktar’ı desteklemedi. Değişim isteyen Serdarlılılar, UBP’den Halil Kasım’ı göreve getirdi.

Orçan’a büyük destek sonuç verdi

Tatlısu Belediyesi Başkanlığı için Mehmet Hayri Orçan (DP), Ali Çil (UBP), Şıh Muhittin Arslan (Bağımsız), İbrahim Uyanır (Bağımsız) yarıştı.

Yarışa DP’den giren ama CTP, HP ve TDP’nin desteğini alan Hayri Orçan kazandı. Orçan’ın başkanlıkta 5. Dönemi olacak.

Vadili’de Adahan; 3. dönem

Vadili Belediyesi Başkanlığı için Seyami Şimşek (DP), Mehmet Adahan (UBP), Erhan Mustafa Kaya (HP),

Eriş Çoban (Bağımsız), Mehmet Zengin (Bağımsız), Ahmet Yazgı (Bağımsız), Kürşad Özer (Bağımsız) yarıştı.

Çok adaylı Vadili seçiminde kazanan UBP’li Mehmet Adahan kazanan isim oldu. Adahan, 3. dönem başkanlığı için görevde.

Yeniboğaziçi’nde değişim; Mustafa Zurnacılar

Yeniboğaziçi Belediyesi Başkanlığı için Katip Demir (Bağımsız), Şeyda Luckinger (Bağımsız), Mustafa Zurnacılar (Bağımsız) ve Sertaç Yalçın (Bağımsız) yarıştı.

Seçimi, bağımsız aday UBP ve HP destekli Mustafa Zurnacılar kazandı.

2014 seçiminde göreve gelen bağımsız aday Katip Demir, DP destekli olduğu bu seçimde bölge halkından göreve devam edebilmek için onay alamadı. Yeniboğaziçi halkı da değişim istedi.

Girne’de Nidai Güngördü

Girne Belediyesi Başkanlığı için Birol Karaman (CTP), Ömer Dalgakıran (Bağımsız), Sümer Aygın (Bağımsız), Ersoy Karaaziz (Bağımsız), Akın Akı (Bağımsız), Nidai Güngördü (Bağımsız), Turgut Serdar (Bağımsız) yarıştı.

Yine çok adaylı belediyelerinden biri olan Girne’de, halk Nidai Güngördü’nün hizmetlerinden memnun. Güngördü, ikinci dönem başkanlığı için halktan onay aldı. Güngördü’yü bu seçimde sadece UBP destekledi.

Alsancak’ta parti destekli Ataser

Alsancak Belediyesi Başkanlığı için yarışan Fırat Ataser (Bağımsız) ile Redif Nurel (Bağımsız) arasındaki yarışın galibi Ataser oldu.

UBP, HP ve DP destekli seçime giren Ataser, 2’nci dönem başkanlık görevi için bölge halkından büyük destek gördü.

Çatalköy’de Hulusioğlu; 3. dönem

Çatalköy Belediyesi Başkanlığı için Mehmet Hulusioğlu (Bağımsız) ve Serdar İlhan (Bağımsız) yarıştı.

UBP destekli Hulusioğlu, seçimi kazanan isim oldu ve 3. dönem başkanlık için yeniden göreve geldi.

Dikmen’de Çelebi

Dikmen Belediyesi Başkanlığı için Mustafa Erişmen (UBP) ve Yüksel Çelebi (CTP) yarıştı.

CTP’nin adayı, TDP destekli Çelebi, 4’üncü dönem başkanlık görevine girdi.

Esentepe’de Cemal Erdoğan

Esentepe Belediyesi Başkanlığı için Muhammet Aygün (UBP), Sinan Güneş (Bağımsız), Yakup Şengül (Bağımsız), Cemal Erdoğan (Bağımsız), Köksal Şengün (Bağımsız) yarıştı.

Esentepe’de yarışı hiçbir partiden destek almayan Cemal Erdoğan kazandı. Erdoğan, ikinci dönem başkanlık görevine geldi.

Lapta’da şaşırtan değişim; Namsoy gitti, Aktuğ geldi

Seçimin en ilginç sonucu Lapta’dan geldi. Üç dönemdir başkanlık görevini yürüten Namsoy, yarışı kaybetti.

Lapta Belediyesi Başkanlığı için UBP’den aday giren Fuat Namsoy’un seçimi kaybetmesine herkes şaşırdı. Güçlü aday olarak görülen Namsoy için bölge halkı, devam kararı vermedi ve görevi bağımsız aday Mustafa Aktuğ’a verdi. Aktuğ’u seçimde TDP ve DP destekledi.

Bu belediyede Namsoy’un seçimi kaybetmesinin yanı sıra seçimi kazanan kişinin belediye çalışanı olan Mustafa Aktuğ’un olması da ilgi çeken bir konu oldu.

Güzelyurt, yeniden Özçınar dedi

Güzelyurt Belediyesi Başkanlığı için Osman Bican (CTP), Mahmut Özçınar (UBP) ve Yalçın Cemal (Bağımsız) yarıştı.

Altıncı dönem başkanlığına giren Özçınar, bu seçim de galip geldi.

İskele’de Sadıkoğlu’yla devam

İskele Belediyesi Başkanlığı için Hasan Sadıkoğlu (UBP), Halil İbrahim Orun (Bağımsız), Cemaliye Soğancı (TDP), Fikret Civisilli (Bağımsız), Oktay Güney (Bağımsız) yarıştı.

Yarışın kazananı 2014 seçiminde Halil İbrahim Orun’u devirip göreve gelen Hasan Sadıkoğlu kazandı. İkinci dönem başkanlık görevine giren Sadıkoğlu’na halk “tamam” mesajı verdi.

Büyükkonuk’ta Sennaroğlu

Büyükkonuk Belediyesi Başkanlığı için Ahmet Sennaroğlu (UBP), Halil Güney (Bağımsız), Mustafa Haset (Bağımsız), Metin Gökalp (Bağımsız), Ali Sanatkar (Bağımsız) yarıştı.

Seçime UBP’den giren DP destekli Ahmet Sennaroğlu, göreve devam edecek.

Yerel seçimler öncesi aday olup olmayacağı konusunda sıklıkla kafa karıştıran açıklamalar yapan Sennaroğlu’nun görevdeki ikinci dönemi.

Sennaroğlu, 2014’teki seçimde CTP’den aday girerek seçim kazanan ancak daha sonra partisinden istifa edip UBP’ye geçmişti.

Dipkarpaz’da Coşkun

Dipkarpaz Belediyesi Başkanlığı için Havva Elkovan (HP), Suphi Coşkun (CTP), Yusuf Akgün (UBP), Aslan Çebi (DP), Murat Yazıcı (Bağımsız), Ramazan Korkmaz (Bağımsız) yarıştı.

CTP’nin adayı TDP destekli Suphi Coşkun, seçimin galibi oldu. Coşkun, ikinci dönem başkanlık görevini yürütecek.

Mehmetçik’te Sarıçizmeli

Mehmetçik Belediyesi Başkanlığı için Kani Buranay (HP), Cenk Osman Şeren (UBP), Cemil Sarıçizmeli (CTP), Mehmet Gürsel Demiralp (Bağımsız), Cuma Ülker (Bağımsız) yarıştı.

CTP’nin adayı Sarıçizmeli seçimi kazandı ve 2. dönem başkanlık görevine girdi.

Yenierenköy’ü Emrah Yeşilırmak aldı

İflas eden, Dipkarpaz Belediyesi’ne bağlanacağı söylenen Yenierenköy Belediyesi Başkanlığı için yedi aday yarıştı. CTP’li belediye başkanı Mesut Yıkıcı’nın belediyedeki sorunlar nedeniyle istifa etmesi üzerine Yenierenköy Belediyesi başkansız kalmış, vekillerle görev yürütülmüştü.

Bu seçimde başkanlık için Tandoğan Yalkut (TDP), Özay Öykün (Bağımsız), Canan Mimar (Bağımsız), Hasan Güngör (Bağımsız), Emrah Yeşilırmak (Bağımsız), Esat Nurçin (Bağımsız), Oğuz Erbaş (Bağımsız) vardı.

“Yenierenköy Belediyesi’ni yeniden ayağa kaldıracağım” iddiasıyla yola çıkan bağımsız aday Emrah Yeşilırmak, seçimin kazananı oldu.

Lefke’de Aziz Kaya

Lefke Belediyesi başkanlığı için Aziz Kaya (CTP), Fehmi Çamlıköylü (HP), Timuçin Pirgalıoğlu (UBP) yarıştı.

CTP’nin adayı TDP destekli Kaya, seçimi kazandı ve ikinci dönem başkanlık için göreve geldi.

 

SEÇİMİ KAZANAN BELEDİYE BAŞKANLARI

A. LEFKOŞA İLÇESİ

Akıncılar Belediyesi: Hasan Barbaros (CTP)

Alayköy Belediyesi: Hulusi Manisoy (CTP)

Değirmenlik Belediyesi: Ali Karavezirler (CTP)

Gönyeli Belediyesi: Ahmet Benli (CTP)

Lefkoşa Türk Belediyesi: Mehmet Harmancı (TDP)

 

B. GAZİMAĞUSA İLÇESİ

 

Akdoğan Belediyesi: Ahmet Latif (CTP)

Beyarmudu Belediyesi: İlker Edip (UBP)

Gazimağusa Belediyesi: İsmail Arter (Bağımsız)

Geçitkale Belediyesi: Hasan öztaş (CTP)

İnönü Belediyesi: Ali Öncü (Bağımsız)

Paşaköy Belediyesi: Habil Tülücü (UBP)

Serdarlı Belediyesi: Halil Kasım (UBP)

Tatlısu Belediyesi: Ahmet Hayri Orçan (DP)

Vadili Belediyesi: Mehmet Adahan (UBP)

Yeniboğaziçi Belediyesi: Mustafa Zurnacılar (Bağımsız)

 

C. GİRNE İLÇESİ

Alsancak Belediyesi: Fırat Ataser (Bağımsız)

Çatalköy Belediyesi: Mehmet Hulusioğlu (Bağımsız)

Dikmen Belediyesi: Yüksel Çelebi (CTP)

Esentepe Belediyesi: Cemal Erdoğan (Bağımsız)

Girne Belediyesi: Nidai Güngördü (Bağımsız)

Lapta Belediyesi: Mustafa Aktuğ (Bağımsız)

 

D. GÜZELYURT İLÇESİ

Güzelyurt Belediyesi: Mahmut Özçınar (UBP)

 

E. İSKELE İLÇESİ

Büyükkonuk Belediyesi: Ahmet Sennaroğlu (UBP)

Dipkarpaz Belediyesi: Suphi Coşkun (CTP)

İskele Belediyesi: Hasan Sadıkoğlu (UBP)

Mehmetçik Belediyesi: Cemil Sarıçizmeli (CTP)

Yenierenköy Belediyesi: Emrah Yeşilırmak (Bağımsız)

 

F. LEFKE İLÇESİ

Lefke Belediyesi: Aziz Kaya (CTP)

 

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER