banner6

Halkı aydınlığa taşıyacağız

banner37

Eğitimci, sanatçı, Gazimağusa eski Kaymakamı, CTP Milletvekili Adayı Şifa Çolakoğlu, seçilmesi halinde  önümüzdeki 5 yılda, ülkenin kaderini değiştirecek ciddi icraatlar yapacaklarını söyledi:

Halkı aydınlığa taşıyacağız
banner151

Sedef BOŞNAK

Eğitimci, sanatçı, Gazimağusa eski Kaymakamı, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) milletvekili adayı Şifa Çolakoğlu, 23 Ocak’ta yapılacak erken genel seçimlerinde halkın kendisine ve partisine güvenip oy vermesi halinde, önümüzdeki 5 yılda, ülkenin kaderini değiştirecek ciddi icraatlar yapacaklarını söyledi.

Şifa Çolakoğlu, yıllardır gerek öğretmen, gerek sivil toplum gönüllüsü,  gerekse üst düzey bürokrasi görevleri sırasında yaptığı hizmetler ve kazandığı deneyimler ışığında, Kıbrıs Türk toplumuna, siyasi alanda daha yüksek seviyede hizmet etmek arzusunda olduğunu ve bunu gönüllü bir toplumsal sorumluluk olarak kabul ettiğini belirtti.

Çolakoğlu, toplum ve devlet olarak yetişmiş insan gücünün siyasi alanda yeterince kullanılmadığı düşüncesinde olduğunu ifade ederek, “Başka alanlarda başarılı olmuş insanlar, siyasete girmekte çekingen davranıyorlar” dedi.

Çolakoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Siyaset de zaten başarılı birçok insanı içine almakta direnç gösteriyor.

CTP ise yıllardır başarılı insanlara kadrolarında yer açıyor. Gençlere, kadınlara ve başarılı insanlarımıza siyasal alanda yer açıyor.

Ben de bir öğretmen, bir kültür, sanat ve müzik insanı ve bürokrat olarak gençlere, kadınlara ve sivil toplum gönüllülerine örnek olmak, siyasete karşı çekingen duran başarılı insanlara cesaret vermek niyetiyle aday oldum.

Toplumumuzu barışa, demokrasiye, refaha ve her alanda yüksek yaşam kalitesine taşımak için düzgün ve halk için yapılan siyasetten daha uygun bir araç düşünemiyorum.

Ünlü filozofun dediği gibi siyasete duyarsız kalan aydınları, cahiller yönetir.

Bu hepimiz için, çocuklarımız için, torunlarımız için toplumsal bir borçtur.”

Çözümsüzlük, toplumu olumsuz etkiliyor

Kıbrıs'ta en önemli sorunun Kıbrıs meselesinin çözümsüzlüğü olduğunu vurgulayan Şifa Çolakoğlu, çözümsüzlüğün olumsuzluğundan, en fazla Kıbrıs Türk toplumunun etkilendiğine vurgu yaptı.

Şifa Çolakoğlu, dünyadaki birçok ülkede var olan eğitim, sağlık, trafik, altyapı gibi birçok sorunun ülkemizde çözümsüzlük nedeniyle kangrenleştiğini ifade etti ve sorunların çözülmesinin önündeki en büyük engelin, çözümsüzlük olduğunu defa defa yineledi.

Çolakoğlu, şöyle dedi:

“1963'ten beri Kıbrıs sorunu bütün kuşaklarımızın enerjisini tüketmektedir.

Dünya ile ekonomik, sosyal, sportif, hukuksal ve tüm diğer alanlardaki bütünleşmemizi engellemektedir.

Bu durumda, mevcut sorunlarımızın köklü çözümünü sağlama olanağını yakalayamıyoruz.”

Çolakoğlu, toplum liderinin, federal çözüm zemini dışına çıkarak Kıbrıs Türk halkının sorunlarını daha da çetrefilleşmesine sebep olduğunu ileri sürdü.

Çolakoğlu, “CTP olarak Kıbrıs sorununun federal zeminde çözümü için mücadele ederken ve Avrupa Birliği’ne dâhil olma mücadelemizde yol alırken, mevcut diğer toplumsal sorunlarımızı da bu vizyon ile ele alacağız.

Eğitimden sağlığa, ekonomiden tarıma, kadın ve çocuk haklarından farklı cinsel yönelimli insanların haklarına, trafikten elektrik sorununa kadar her sorunu bu vizyon ile çözeceğiz.

Ülkemizi yıllardır yöneten ve artık yönetme becerisini de yitiren zihniyetler, halkımızı uçurumun kenarına getirmiştir.

Bu durum böyle giderse yalnız gençler için değil, bütün halkımız için bu güzelim memlekette yaşamak mümkün olmayacak.

Halkımızdan CTP'ye destek verip tek başına iktidar yolunu açmasını istiyoruz.

Önümüzdeki günlerde partimizin seçim manifestosu yayınlanacaktır. Orada tüm sorunların çözümü için detaylı programlara yer veriyoruz.

Kadrolarımızla, programımızla hükümeti kuran ve halkımızı aydınlık günlere taşıyan bir parti olacağız.

Halkımız bize ve partimize güvenip oy verirse, önümüzdeki beş yılda ülkemizin kaderini değiştirecek ciddi icraatları yapma konusunda söz veriyoruz.”

Şifa Çolakoğlu kimdir?

1972’de İngiltere’de doğdu.

1990’da Gazimağusa Türk Maarif Koleji’nden, 1994’te de Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu.

1994-2013 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı  okullarda öğretmenlik ve idarecilik yaptı.

Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Komitesi Festivali’nde 20 yıl, ÖYAK Yönetim Kurulu’nda 9 yıl yönetici olarak görev yaptı.

Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu’nun kurucu üyesidir.

Kültür Dairesi Kültür -Sanat Danışma Kurulu üyesidir. Kıbrıs Polifonik Korolar Derneği Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Yorgancıoğlu ve Kalyancuoğlu hükümeti döneminde Gazimağusa Kaymakamı, Erhürman hükümeti döneminde Başbakanlık Gençlik Dairesi Müdürü olarak görev yaptı.

İki çocuk annesi.

İngilizce biliyor”.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104