banner6

“Halkımızın tercihi bizim ana muhalefet olacağımız kadar bir desteğe ulaştı”

banner37

“Halkımızın tercihi bizim ana muhalefet olacağımız kadar bir desteğe ulaştı”
banner90
banner99

CTP Genel başkanı Tufan Erhürman Kıbrıs TV ekranlarında seçim özel 2022 programına telefonla bağlanarak seçim ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Erhürman, “sonuçlar aşağı yukarı ortaya çıktı, CTP gerek oy oranı açısından gerekse milletvekili sayısı açısından en az %50 oranında oylarını ve milletvekili sayısını artırmış görünüyor, bu da Cumhuriyetçi Türk partisinin bu seçimde milletvekili sayısını oy oranını en fazla artıran parti olduğunu gösteriyor, tabi seçim sonuçları öyle bir şekilde ortaya çıktı ki herhalde ulusal birlik partisi büyük ortak olduğu bir koalisyon çıkacak meclisten öyle görüyoruz Biz güçlü bir ana muhalefet partisi konumunda seçim boyunca ortaya koyduğumuz vizyonu ve zengin kadromuz halkımızın çıkarları korumak adına mecliste kullanacağız, mecliste bu anlamda güçlü bir ana muhalefet olarak yer alacağız. Muhalefet tonumuzun sertliği, yapıcılığı ya da yumuşaklığı iktidarda olanların sergileyeceği politikalar doğrultusunda şekillenecektir.

Son derece önemli bir ekonomi krizin içerisindeyiz. Seçim süreci boyunca bu ekonomik krizden nasıl çıkarılacağına ilişkin politikalarımızı anlattık iktidara gelme durumunda olan partilerde anlattı, halkımız çok zor durumda belediye çalışanları çok zor durumda, özel sektör zor durumda, sosyal sigorta emeklileri çok durumda dolayısıyla halkımızın çıkarına olan politikalar hayata geçirilecekse elbette biz bunları destekleriz. Hiçbir zaman ana muhalefet olarak yapıcı ve tutumun dışında bir tutum takınmayız ama halkımızın çıkarına olmayan politikalar sergilenmeye kalkılırsa ki, bundan önce böyle oldu.  Ekonominin daha kötüye götürüleceği halkın alım gücünü daha da düşürüleceği ve halkın daha da yoksullaştırılacağı politikalar ortaya konulursa elbette orda muhalefetimiz son derece sert olur ama benim kullandığım terim şu anda güçlü bir muhalefet olmaktır; illa sert olması gerekmez. İstikrarlı bir yapı ortaya çıkıp çıkması bir mesele ise koalisyonu oluşturacak partilerin beceresi ile ilgilidir. Umarım oluşturulacak koalisyonda olgunluğu ve bu basireti gösterebilecek bir koalisyon olur, eğer öyle bir koalisyon olursa doğru politikalarla hayata geçirilirse bizimde desteğimizi alır ve bu ülke krizden çıkış yoluna girmeye başlar.  

Erhürman, sunduğumuz kampanya vatandaşımız tarafından çok ilgi gördü ülkemiz ilk defa yaşamıyor bu durumu, daha önce defalarca döviz krizinden çıktı, bu politikamız halktan geniş bir kabul gördüğünü gördük biz. Onun dışında ortaya koyduğumuz görüşler ise sosyal ekonomik kültürel uzun vadeli kalkınma planı meclisten geçmesi bunların hepsi halkımızda merak uyandırın politikalardır.  Bir de tabi Cumhuriyetçi Türk partisi çok güçlü bir kadroyla seçimlere katılarak çıktı ortaya, o kadroda vatandaşımıza inandırıcılık yarattı. Halkımızın tercihi bizim ana muhalefet olacağımız kadar bir desteğe ulaştı, Kıbrıs Türk halkına her zaman olduğu gibi demokratik olgunluk açısından çok teşekkür ediyorum.”  İfadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104