banner6

Halkın alım gücünü yükselteceğim

banner37

DP Girne Milletvekili Adayı Aslı Babayiğit Cansız, “fakirin daha fakir, zenginin daha zengin olduğu düzeni değiştirebilmek için aday oldum” dedi:

Halkın alım gücünü yükselteceğim
banner99

Ali ÇATAL

Demokrat Parti (DP) Girne Milletvekili Adayı Aslı Babayiğit Cansız, siyasete ‘fakirin daha fakir, zenginin daha zengin olduğu düzeni bir nebze olsun değiştirebilmek için’ girdiğini söyledi.


“Önceliğim, döviz kurlarındaki yükseliş nedeniyle el yakan market fiyatlarının düşürülebilmek” diyen Cansız, bu doğrultuda gümrük ve KDV indirimine gidilebilmesini öngördüğünü kaydetti.


Bir hukukçu olarak, bu amaç ile mecliste yasa tasarısı hazırlanması için çalışmalar da yapacağını aktaran Cansız, halkın alım gücünü yükseltecek tedbirler üzerinde kafa yorduklarını aktardı. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin esasen anayasa tarafından güvenceye alındığını ve tek sorununda mevcut yasaların ‘eril’ ve liyakatsiz hukukçular tarafından hayata geçirilememesi olduğunu belirtti.


Yargı mensuplarının daha liyakatli kadrolar tarafından oluşturulmasını sağlamak için partisiyle beraber var gücüyle çalışacağının da sözünü veren Cansız, sadece hukukta değil; devletin her kademesinde ‘liyakati’ gözeteceklerini açıkladı.


“Seçim bölgem Girne'nin en büyük sorunu, bence altyapıdır. Girne'de nüfus ve emlak sektörü kontrolsüz büyüyor” şeklinde konuşan Cansız, bu bağlamda yol, kanalizasyon, internet, elektrik ve su gibi altyapı parametrelerinin, artan nüfusa göre yıllar içinde ne yazık ki geliştirilemediğini söyledi.


Girne bölgesinde yaşayan insanlarında bu durumdan hayli mağdur olduğunu vurgulayan Cansız, ülkenin turizm başkenti ve Doğu Akdeniz’in en güzel liman kenti Girne’de yayaların ve özellikle çocukların kullanabileceği ‘bir tane bile’ üst geçidin bulunmadığına dikkat çekti.


Aslı Babayiğit Cansız, parti içi kavgalar yüzünden hantallaşan bakanlıkların, basit bir yol genişletmesini dahi yapamadığını belirtti; özellikle Lapta ve Ozanköy yolunda, insanların resmen ‘trafik çilesi’ çektiğini kaydetti.


“Trafik demek, hem benzin hem de zaman kaybı demek. Bu sorunlar bir an önce çözülmeli” ifadelerini kullanan Babayiğit Cansız, Girne bölgesi başta olmak üzere ülkenin en büyük problemlerinden trafiği de düzenleyip rahatlatacak önlemler alacaklarını vurguladı.


Cansız, DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu'nun da değindiği üzere, DP’nin artık kilit parti değil;‘kitle partisi’ olma yoluna girdiğini kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Garip Kıbrıslı
Garip Kıbrıslı - 11 ay Önce

Temenniler güzel umarım başarılı olunur.

banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104