Halkın durumu çok kötü

banner37

Mağusalı vatandaşlar, zaten çok pahalı buldukları elektrik fiyatının yeniden zamlanmasının kabul edilebilir olmadığını söyledi ve hükümetin elektrik zammını geri almasını istedi:

Halkın durumu çok kötü
banner90
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Hükümetin elektriğe yaptığı zam, vatandaşların tepkisine neden oldu.

Vatandaşlar, dünyanın en pahalı elektriğini kullanmamıza rağmen, hükümetin, elektriğe yine zam yapmasının kabul edilebilir olmadığına dikkat çekti.

Hükümetin bu zam kararını geri almasını talep eden vatandaşlar, elektrikten önce akaryakıta, tüpe ve birçok temel ihtiyaçlara zam yapılması nedeniyle zaten zor durumda olduklarına vurgu yaptılar.

Vatandaşlar ne dediler… Vatandaşlar ne dediler… Vatandaşlar ne dediler…

Ahmet Borazancı:

banner134
“ Vatandaşın ekonomik durumu çok kötüdür. Bazı insanların ekmek alacak parası yoktur. Maaşlar aynı yerde sayarken, suya, elektriğe, tüpe ve akaryakıta her gün zam yapılıyor. Geçmişte elektrik faturasını nasıl ödeyeceğiz diye düşünüyorduk. Şimdi, bu zammın ardından ne yapacağımızı hiç bilemez olduk. Ülkede halkın durumu çok kötüdür. Artık bir çıksınlar, bizi de sorsunlar. Kapalı kapılar ardında aldıkları bu kararlar halkı mahvetti.”

Gül İmre:

“Elektriğe, yağa, una, suya, tüpe ve akaryakıta sürekli zam geliyor. Piyasaya dağıttıkları 2 kuruş parayı, zamla şimdiden geri aldılar. Verdikleri parayı başlarına çalsınlar. Elektrik pahalı, akaryakıt pahalı, odun yok, insanlar, ne yakıp ısınacaklar. Benim marketim var. Ürünler her gün zamlanıyor. Ürünlerdeki fiyat etiketlerini her gün değiştirmek zorunda kalıyoruz. Vatandaş artık kan ağlıyor. Eskiden bir evde tek kişi çalışırsa yetişmek zor deniyordu, şimdi 2 kişi çalışıyor yine de yetmiyor. Türkiye’den gelen paralarla son model makam arabaları alacaklarına halka sahip çıksınlar.”

Bekir Koruk:

“Elektriğe yapılan zam bana göre çok gereksizdir. Ülke olarak dünyada en pahalı elektriği tüketiyoruz. Ülkemizde bu kadar sıkıntı varken, bu zamlar, vatandaşı çıkmaza soktu. Hükümet bu kararını tekrar gözden geçirmelidir. Tüpe zam, elektriğe zam, mazota zam her şeye zam… Ne yapmamızı bekliyorlar. Sosyal yardım parasıyla geçinen insanlar var. Maaşlara zam yapılmıyor ama temel ihtiyaçlarımıza her gün zam yapılıyor.”

Salih Gökmen:

“Ülkemizde elektrik zaten çok pahalıydı şimdi yapılan zamla o kadar daha pahalı oldu. Bu zamma hiç gerek yoktu. Artık canımıza tak etti. Tüm gün işliyoruz, aldığımız para faturalara gidiyor. Ne yiyip, ne içeceğiz. Daha geçen gün benzine ve tüpe zam yapıldı. Hükümet, halkına ne kadar maaş ödüyor da böyle zamlar yapıyor. Sebze fiyatları fırladı. Ne yiyeceğiz? Hükümet derhal bu kararını geri almalı. Yoksa halk yapacağını bilir. Zam dediğin sınırlı olur, ne devleti, ne de vatandaşı incitir”

Şenol Karakaş:

“Zaten dünyanın en pahalı elektriğini kullanıyoruz. Şimdi bu son zamla elektrik faturasını hiç ödeyemeyeceğiz. Vatandaş artık bu zamları kaldıracak durumda değildir. Asgari ücretle çalışanların dermanı kalmadı.  Bu zamlardan küçük esnaf da oldukça kötü etkileniyor. Son zamanlarda ardı ardına yapılan zamlar, insanların düzgün yaşamalarına engel olmaktadır. Bir bakılsa, bu zamların yasalara dahi aykırı olduğu görülebilir. Kıt kanaat yaşamak zorunda bırakılan halkımız mutsuzdur. Hükümet bu kararını yeniden değerlendirmelidir.”

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2016, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75