banner6

Halkın Partisi: Ülkeye giriş-çıkışlar konusunda tedbir alacağız

banner37

Halkın Partisi, öngördüğü bazı proje ve düzenlemelerini açıkladı...  “Ülkeye Giriş-Çıkışlar Konusunda Tedbir Alacağız. Bazı Askeri Bölgeleri Sivil Kullanıma Açacağız. Gazimağusa Liman Projesini Hayata Geçireceğiz. Yeni bir Vatandaşlık Yasasını Yürürlüğe Koyacağız. Kamuda Bürokrasiyi Azaltacak, Dış Ticaret Birimi Kuracağız. Maraş’ı Kıbrıs Türk Yönetiminde Açmak için Adım Atacağız.”

Halkın Partisi: Ülkeye giriş-çıkışlar konusunda tedbir alacağız
banner8

Halkın Partisi (HP), hükümete gelmeleri durumunda; Kıbrıs konusundan eğitime, ekonomiden çalışma yaşamına kadar pek çok alanda hayata geçirmeyi planladığı bazı proje ve pratik düzenlemeleri açıkladı.

Partiden yapılan açıklamada, halkın refah düzeyini artırmak ve hayatı kolaylaştırmak için atılacak adımların gelecek hafta daha kapsamlı bir seçim bildirgesiyle kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi.

banner134

Yapılacak çalışmalar arasında, kolay konut edindirme projesi, özel sektör çalışanlarının mağduriyetlerinin giderilmesine dönük adımlar, toplu taşıma projesi, yeni iş imkanları yaratacak teşvik yaklaşımları, döviz artışlarına karşı vatandaşları koruyucu ekonomik tedbirler, faiz yasasına ve faize faiz uygulamasına karşı tedbirler; eğitim, sağlık, sosyal hizmetler alanında atılacak adımlar, devlette israfı ortadan kaldıracak tedbirler;  partizanlığın ve hukuksuzluğun önlenmesine, geçmişteki hukuksuzluklardan ve yolsuzluklardan hesap sorulmasına dönük adımlar da bulunuyor.

HP Genel Başkanı Kudret Özersay’ın, hükümete gelmeleri durumunda uygulamaya koyacaklarını belirttiği, çok sayıda çalışma grubu tarafından ortaya konulan raporlara ve önerilere dayalı olarak hazırlanan proje ve düzenlemeler arasında özetle şu başlıklar da bulunuyor:

“Ülkeye Giriş-Çıkışlar Konusunda Tedbir Alacağız. Bazı Askeri Bölgeleri Sivil Kullanıma Açacağız. Gazimağusa Liman Projesini Hayata Geçireceğiz. Yeni bir Vatandaşlık Yasasını Yürürlüğe Koyacağız. Kamuda Bürokrasiyi Azaltacak, Dış Ticaret Birimi Kuracağız. Maraş’ı Kıbrıs Türk Yönetiminde Açmak için Adım Atacağız.”

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2017, 19:50
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104