banner6

Halkın siyasete inancını yeniden yeşerteceğiz

banner37

TDP Lefkoşa Milletvekili Adayı Tuğçe Özmert, “Bu ülke kaderine terk edilemeyecek kadar güzeldir” dedi ve ekledi:

Halkın siyasete inancını  yeniden yeşerteceğiz
banner150 banner150 banner151 banner143

Ahmet UÇAR

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Milletvekili Adayı Tuğçe Özmert,  mevcut düzende günü birlik siyaset yapıldığını, insanların, yarınının ne olacağını bilemeyecek duruma geldiğini belirterek, ekonomik krizin doğru ve adaletli yönetilmemesinden dolayı halkın sarsıldığını kaydetti.

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Direktörü Özmert, çocuklara haklarını savunabilecekleri, haklarını savunamayacak bireyler için de konuşabilecek, gelecek nesilleri göç etmeye zorlamayacak bir düzen sağlama amacında olduğunu dile getirerek, ayrıca çok uzun zamandır beklenen ancak hâlâ konuşulamayan Özel Eğitim Yasası’nın  yürürlüğe girmesinin de hedefleri arasında olduğunu açıkladı.

“Bu ülke, kaderine terk edilmeyecek kadar güzeldir”

TDP Lefkoşa Milletvekili Adayı Tuğçe Özmert, mevcut düzende, günü birlik siyaset yapıldığını, insanların sadece geleceğin değil, yarınının bile ne olacağını bilemediğini ve buna bağlı olarak siyasete olan inançlarını kaybettiğini kaydetti.

Ülkemizdeki insanların güvenini sarsan, ya da yıpratan şeyin ekonomik krizin doğru ve adaletli yönetilememesi olduğunu dile getiren Özmert, şöyle konuştu:

“Bu dönemde beni siyasete iten, çocuklarım, yani bu ülkenin gelecek yeni nesilleridir.

Ülkemi seviyorum. Amacım, çocuklarımıza haklarını savunabilecekleri, haklarını savunamayacak bireyler için de konuşabilecek, gelecek nesillerimizi göç etmeye zorlamayacak bir düzen sağlamaktır.

Ben, siyasete, Toplumcu Demokrasi Partisi ile güvendim. Çünkü Toplumcu Demokrasi Partisi’nin gelecek planları, benimle ve diğer 49 yoldaşımla örtüşmektedir.

Halkımızın siyasete ve siyasetçiye olan inancını tüm yoldaşlarımla yeniden yeşerteceğiz.

Bu ülke kaderine terk edilemeyecek kadar güzeldir”.

“Önceliğimiz, kendi ayakları üzerinde duran bir ülke yaratmak”

Özmert, önceliliklerinin, kendi ayakları üzerinde durabilen bir ülke yaratmak olduğuna işaret ederek, bu sebeple yerli üretimin ve esnafın desteklenmesi konusunda adımlar atmak istediklerini anlattı.

Bu hedefe giderken de özellikle ekonomik anlamda kayıt dışılığın ortadan kaldırılması ve şeffaflıkla yürütülecek bir çalışmayla ülke gelirlerinin belirlenmesi için girişimlerde bulunmak istediğini söyleyen Özmert, sürdürülebilir sosyal bir ekonomiye ışık tutabilmesi için yerli üretimin ve küçük esnafın desteklenerek üretmeye teşvik edilmesini ve bunları yaparken de hem emekçiyi, hem de işvereni korumak adına özel sektörün sendikalaşmasını sağlamak istediklerini vurguladı.

Özmert, Toplumcu Demokrasi Partisi’nin bu alanlarda geçmiş dörtlü koalisyon döneminde de önemli girişimlerinin olduğunu anımsatarak, çok uzun zamandır beklenen ancak hâlâ konuşulamayan Özel Eğitim Yasası’nın  yürürlüğe girmesinin de hedefleri arasında olduğunu ifade etti.

Özmert, meclise girmesi halinde hayata geçirmeyi planladığı bir diğer unsurun ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı altında Özel Gereksinimli Bireyler Dairesi’nin oluşturulmasını sağlamak olduğunu anlattı.

Tuğçe Özmert kimdir?

30 Ocak 1992 tarihinde Lefkoşa’da, Köşklüçiftlik’te doğdu. 

Çocukluğunun bir kısmını Kırıkkale’de (Meluşa) geçirdi.

Lise yıllarında özel gereksinimli bireylere duyduğu sempati ve yardım etme isteğiyle birçok yardım kuruluşunda gönüllü olarak hizmet verdi.

2010 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Zihin Engelliler Öğretmenliği bölümünü bitirdi ve alanında hizmet vermeye başladı.

2014 yılında çalışmaya başladığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kısa sürede eğitim koordinatörlüğüne yükselmesinin ardından, özel bir klinik çatısı altında kendi özel eğitim birimini oluşturdu.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110