banner6

Hamitköy'de belediye çukuru tehlike saçıyor!

banner37

Etrafına konulan trafik konisi ve bu konilere bağlanmış emniyet şeridiyle bırakılan ve günlerdir kapatılmayan çukur, yolu kullanan hem araçlar hem de yayalar için tehlike oluştururken, çukurda biriken suyun etrafa yaydığı kötü koku da bölge sakinlerini rahatız ediyor.

Hamitköy'de belediye çukuru tehlike saçıyor!
banner99

Atık su hattında meydana gelen kaçağın tamiri için günler önce Lefkoşa Türk Belediyesi ekipleri tarafından kazılan ancak halen kapatılmayan çukur, oluşturduğu tehlikenin yanı sıra etrafa yaydığı kötü koku ile de bölge sakinlerini rahatsız ediyor.

Vatan Sokak’taki atık su hattında meydana gelen kaçağı tespit etmek amacıyla kazılan ve etrafına güvenlik amacıyla birkaç trafik konisi ve bu konilere bağlanan emniyet şeritleriyle öylece bırakılan çukur, sokak sakinlerinin şikâyetlerine neden oldu.

Mahallede küçük çocuklar olduğunu söyleyen vatandaşlar içi su dolu çukurun büyük tehlike yarattığını belirterek görevlilerin daha duyarlı davranması gerektiğini ifade ettiler. Günlerdir açık bırakılan çukurdan etrafa pis kokular yayılırken, buradan kalkan sineklerin sağlıklarını bozabileceğine dikkat çekti.

Çukurun özellikle geceleri fark edilmesinin zor olduğunu ifade eden bölge sakinleri, geceleri bu çukura yolu kullanan araçların ve yayaların düşebileceğini dile getirdi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104