banner6

Hapis cezası aldı, istinafta beraat etti

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde iki yıl önce ‘hırsızlık’ suçundan 6 yıl hapis cezasına çarptırılan İbrahim Lekesiz, istinafta beraat etti

Hapis cezası aldı, istinafta beraat etti
banner151 banner143

Emine UYSAL

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde iki yıl önce “Rapa Ltd.” isimli işyerine girerek yaklaşık 20 bin TL ve çek yaprağı sirkat ettiği gerekçesiyle yargılanıp, 6 yıl hapis cezasına çarptırılan İbrahim Lekesiz, istinafta beraat etti.

İbrahim Lekesiz, 11-12 Haziran 2014 tarihleri arasında Gazimağusa’da faaliyet gösteren “Rapa Ltd.” isimli işyerine girerek 9 bin 920 TL nakit para ile 9 bin 860 TL meblağlı çek yapraklarını sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanmış ancak delil yetersizliğinden dolayı serbest bırakılmıştı.

2014 yılı Ağustos ayı içerisinde işlemiş olduğu başka bir hırsızlık meselesinden dolayı evi polis tarafından aranan İbrahim Lekesiz’in evinden emare olarak alınan ayakkabılarının izleri ile Rapa Ltd.’den alınan ayakkabı izlerinin uyuşması üzerine yeniden tutuklanmış ve aleyhine dava dosyalanarak yargılanmıştı.

İbrahim Lekesiz, Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği 6 yıl hapislik cezasını ve mahkum edilmesiyle ilgili istinaf davası dosyalamıştı.

Yargıtay Ceza Heyeti Başkanı Ahmet Kalkan, üye Gülden Çiftçioğlu ve üye Bertan Özerdağ’ın baktığı istinaf başvurusunun kararı dün okundu. Karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına kıdemli savcı Ahmet Özlemler ve savunma avukatları Özge Uğraşın ile avukat Şakir Karataş hazır bulundu.

Heyet, tahkikat eksikliğine bulgu yaptı

Yargıtay Ceza Heyeti, İbrahim Lekesiz’in olay gecesi bir kumarhanede olduğunu ileri sürmesine rağmen, kamera kayıtlarının alınıp, emare olarak sunulmamasının tahkikat eksikliği olduğuna bulgu yaptı.

Heyet, kamera kayıtlarının sunulmamasının sanığın lehine makul şüphe oluşturduğuna işaret etti.

Heyet, alt mahkemenin aleyhine getirilen davalardan sanığı mahkum etmekle hata yaptığına bulgu yaptı verdi ve beratına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 08:37
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104