Hapiste geçirdiği günler, cezasından sayıldı

banner37

Ayrıldığı kız arkadaşını telefonda taciz edip, tacizlerine eylemleriyle devam eden Mehmet Kabakulak, 69 gün hapse mahkum edildi ve serbest bırakıldı

Hapiste geçirdiği günler, cezasından sayıldı

Ahmet KARAGÖZLÜ

Ayrıldığı kız arkadaşını telefonda taciz edip, kaldığı apartmana giderek çanak antenini kullanılmaz hale getirdikten sonra çanağın üstünde bulunan LNB cihazını çaldığı gerekçesiyle 69 gündür hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’nde hapis yatan Mehmet Kabakulak’ın davası, dün Girne Kaza Mahkemesi’nde karara bağlandı.

Kabakulak’ı yargılandığı “Kasti hasar”, “Sirkat”, Telefonda tacizlik” ve “KKTC’de izinsiz ikamet” davalarından suçlu bulan mahkeme, sanığın hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’nde geçirdiği süreyi göz önünde bulundurarak 69 gün hapse mahkum etti. Cezaevinde geçirdiği süre, cezasından sayılan Kabakulak, gerekli işlemleri tamamlandıktan sonra serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada Savcı Mustafa Atakara, söz konusu sanığın 28 Mart ve 9 Mayıs tarihlerinde eski kız arkadaşına cep telefonundan mesaj atarak tacizde bulunduğunu ve 10 Mayıs tarihinde de eski kız arkadaşının kaldığı apartmana giderek hem çanak antenini kullanılmaz hale getirdiğini, hem de çanağın üstünde bulunan LNB cihazını çaldığının belirlendiğini anımsattı.

Ayrıca sanığın 2015 yılında 30 günlük vize ile KKTC’ye geldiğini söyleyen Atakara, sanığın daha sonra çalışma izni aldığını, ancak 2016 tarihinde çalışma izni bitmiş olmasına rağmen KKTC’de izinsiz olarak bulunduğunun da tespit edildiğini ifade etti.

Mahkemede söz hakkı alan sanık Mehmet Kabakulak, sirkat suçu dışındaki tüm suçlamaları kabul ettiğini söyledi.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, ise sanığın işlemiş olduğu suçun yaygın ve ciddi suçlar olduğunu, ancak sanığın bakmakla yükümlü olduğu bir ailesinin de olmasını göz önünde bulundurarak, sanığa verilecek en uygun cezanın kısa süreli hapislik cezası olduğu kanaatine vardı.

Mesutoğlu, bu bağlamda sanığa verilecek olan hapislik cezasının Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak geçirdiği 69 gün olarak sayılması olduğunu söyleyerek, sanığın serbest kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER