Haplar uyuşturucu değil, ağrı kesici

Gazimağusa’da, cebinde 4 adet extacy türü hap ile yarım gram uyuşturucu maddeyle yakalanan O. A. A. aleyhine, mahkemeden, 5 gün ek tutukluluk emri temin edildi. Zanlı avukatı, müvekkilini savundu:

Haplar uyuşturucu değil, ağrı kesici

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, narkotik polisinin, yolcu olarak bulunduğu araçta, giydiği şortun cebinde 4 adet extacy türü hap ile yarım gram uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle yakaladığı O. A. A. aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.

Meseleyle ilgili tutuklanan O. A. A., dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarılarak, aleyhine, tahkikat amaçlı 5 gün daha tutukluluk emri temin edildi.

Polis, emare aldığı konu maddeleri incelenmek için gönderdiği laboratuvardan sonuç bekliyor.

 

Sonuçlar, tahkikata yön verecek

Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak,

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Nurettin Enginer’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Nurettin Enginer, 5 Ağustos 2018’de, Sakarya bölgesinde tespit edilen bir araçta yolcu olarak bulunan zanlı üzerinde arama yaptıklarını belirterek, arama sonucu 4 adet extacy türü hap ile yarım gram ağırlığında Hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu maddeye el koyduklarını söyledi.

Zanlının tutuklandığını kaydeden Enginer, emare aldığı maddeyi incelenmesi için Devlet Kimya Laboratuvarı ile konu maddenin ambalajında kullanılan poşetleri gönderdiği Foto Parmak İzleri Şubesi’nden henüz sonuç alamadığını dile getirdi.

Tanık polis, yürüttüğü tahkikatın henüz çok yeni olduğuna vurgu yaptı ve zanlının serbest kalması halinde tahkikatına kötü etki edebileceğini beyan ederek, soruşturmasını salimen yürütebilmek için mahkemeden zanlı aleyhine süre istedi.

Zanlıyı savunan Avukat Ramadan Sanıvar, hapların uyuşturucu madde değil, ağrı kesici olduğunu ileri sürdü ve tahkikatın selameti açısından süreye itiraz etmedi.

Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren Yargıç Gökan Asafoğulları, tahkikatın tamamlanmadığına bulgu yaptı ve zanlının 5 gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER