banner6

Hapları aldığı kişi ve para transferini yapan aranıyor

banner37

Bir mahkumun talebiyle cezaevine 150 adet uyuşturucu hap sokarken yakalanan gardiyan Hüseyin Mehmetoğlu, 5 gün daha poliste tutuklu kalacak

Hapları aldığı kişi ve para transferini yapan aranıyor
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün aldığı bir ihbar üzerine, gece nöbeti için cezaevine giriş yaparken, sırt çantasında taşıdığı 150 adet uyuşturucu hap ile suçüstü yakalanan 3 yıllık gardiyan zanlı Hüseyin Mehmetoğlu’nun tutukluluk süresi beş gün uzatıldı.


Polis, zanlı Mehmetoğlu’nun hapları aldığı kişi ve hesabına para transferlerini yapan kişinin arandığını açıkladı.


Narkotiğe itiraflarda bulunan gardiyan Hüseyin Mehmetoğlu, hapları, 573 gram eroin tasarrufundan 7 yıl hapis cezası alan mahkum Esat Cabbar Gözalıcı’nın yönlendirmesiyle, aranan bir şahıstan Mağusa’da aldığını itiraf etmişti.  


Cezaevinde sorgulanan Esat Cabbar Gözalıcı’nın herhangi bir ifade vermediği belirtildi. 


Gardiyan Hüseyin Mehmetoğlu’nun banka hesaplarında inceleme yapan polis, ekim ve kasım aylarında zanlının hesaplarında para akışları olduğunu tespit etmişti. Narkotik, gardiyan zanlı Hüseyin Mehmetoğlu’nun

banner134

hapları aldığı kişinin kimliğini tespit etti.  


“Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Mehmetoğlu, ek tutukluluk talebiyle dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.

“Hapları cezaevine sokarken yakalandı”


Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 3 Kasım tarihinde Narkotik tarafından alınan bilgide, Merkezi Cezaevi’nde gardiyan olan zanlının cezaevine yüklü miktarda uyuşturucu hap getireceğinin bilgisinin alındığını kaydetti.


Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlının saat 21.00’de nizamiye giriş kapısından cezaevine giriş yaptığı esnada, üzerinde yapılan aramada, sırt çantasının içinde, siyah renk yırtık eldivenin parmaklarının içine yerleştirilmiş 150 adet uyuşturucu olduğuna inanılan hapın bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.


Sevinç, zanlının gönüllü ifadesinde, cezaevinde uyuşturucu madde suçundan hükümlü tutuklu bulunan Esat Cabbar Gözalıcı’nın yönlendirmesiyle, konu hapları Mağusa’da aranan bir kişiden aldığını itiraf ettiğini söyledi.

“Para transferlerini yapan kişi tespit edildi”


Sevinç, zanlının cep telefonundaki İş Cep uygulamasında yapılan kontrolde, ekim ayında birçok kez, yine aranan bir kişiden para akışı olduğunun tespit edildiğini kaydetti.


Aranan kişinin kimliğinin tespit edildiğini ve aramaların sürdüğünü belirten Sevinç, olayla ilgili Merkezi Cezaevi’nde de çok yönlü soruşturmanın devam ettiğine işaret etti.


Sevinç, aranan şahıslar, alınması gereken ifadeler, incelenecek kamera görüntüleri olduğunu belirterek, zanlının beş gün tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının beş gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2020, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88