banner6

Hapları satmadım arkadaşlarımla paylaştım

banner37

Hapları satmadım  arkadaşlarımla paylaştım
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Gönyeli’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen ve “Dolap Operasyonu” isimli baskında tasarrufunda 97 adet uyuşturucu hap ve cinsel içerikli jel, hap, sprey, krem, losyon gibi gümrüksüz eşya bulunan Afrika kökenli B.O.A. isimli zanlı, dün tutukluluk için çıkarıldığı mahkemede “Uyuşturucuyu satmadım, arkadaşlarımla paylaştım” diyerek savunma yaptı.

   Polis, aleyhine soruşturma amaçlı olarak 3 gün tutukluluk emri aldığı zanlının tasarrufunda bulunan gümrüksüz mallarla ilgili olarak da Gümrük ve Rüsumat Dairesi’nin zanlıya 6 bin TL para cezası kestiğini belirtti.

   270 cinsel gücü artırıcı hap, toz, sprey, losyon, krem vb. ile ilgili Gümrük ve Rüsumat Dairesi yetkilileri zanlıya, 6 bin TL ceza kesti.
   Zanlı B.O.A, dün sabah “Kanunsuz uyuşturucu madde (Ectasy) alma, tasarruf ve verme” suçlamasıyla mahkemeye çıkarıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü duruşmada Savcı Senem Palabıyık’ın tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Serkan Sakallı, 04.07.2022 tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından Gönyeli’de ikamet eden zanlı B.O.A’nın (K-30) ikametgahı içerisinde mahkeme emriyle 12.40-13.45 saatleri arasında huzurunda yapılan arama esnasında; zanlının kalmakta olduğu oda içerisinde bulunan elbise dolabı içerisinde yapılan kontrolde; bir adet küçük şeffaf çıtçıtlı naylon poşet içerisinde toplam 97 adet uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hapın bulunarak, emare alındığını ve zanlının tutuklandığını kaydetti.

   Polis memuru Serkan Sakallı, meseleyle ilgili olarak zanlıdan yapılan soruşturmalarda ve temin edilen gönüllü ifadesinde tasarrufunda bulunan söz konusu uyuşturucu içerdiğine inanılan hapları 2022’nin mayıs ayı içerisinde Gönyeli’de 6 bin TL karşılığında 140 adet olarak soy ismini bilmediği Paul isimli bir şahıstan aldığını itiraf ettiğini söyledi.

   Sakallı, zanlının, konu haplardan 15 adedini isimlerini bilmediği ve aranmakta olan şahıslara verdiği, 28 adedini ise içerek bitirdiğinin öğrenildiğini anlattı.

   Sakallı, ayrıca konu ikametgah içerisinde, zanlıya ait olduğu tespit edilen cinsel içerikli 270 adet cinsel gücü artırıcı hap, toz, sprey, losyon, krem vb. ile ilgili emarelerin belirlendiğini kaydetti.

   Polis memuru Serkan Sakallı, Gümrük ve İstihsal Yasası’na aykırı hareketten dolayı Gümrük ve Rüsumat Dairesi tarafından zanlıya 6 bin TL para cezası kesildiğini ve zanlının konu cezayı ödediğini belirtti.  
   Zanlının suçlarını itiraf içerikli gönüllü bir ifade verdiğini söyleyen Sakallı, aranan şahıslar, temin edilmesi gereken ifadeler, incelenmesi gereken kamera kayıtları olduğundan zanlının aleyhinde üç gün ek tutukluluk talep etti.
   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104