banner6

Haralambidu'dan DİSİ yetkilisine seksist tepkisi

banner37

AKEL milletvekili İrinis Haralambidu’nun, DİSİ iletişim sorumlusu ve parlamento asistanı Panayiotis Salaforis’in kendisine ait Facebook hesabından yaptığı seksist yoruma büyük tepki gösterdiği belirtildi.

Haralambidu'dan DİSİ yetkilisine seksist tepkisi
banner150 banner151 banner143

Alithia gazetesi ve diğer gazeteler, DİSİ iletişim sorumlusu Panayiotis Salaforis’in, AKEL milletvekili İrinis Haralambidu’nun fotoğrafını da kullanarak “açıklamaların böyle yapılması gerekir, leopar desenli, göğüsler dışarıda, çarpık duruşla” şeklinde yorumda bulunduğunu yazdı. 

Habere göre AKEL milletvekili, daha sonra, DİSİ Başkanı Averof Neofitu’ya hitaben facebook aracılığıyla yaptığı açıklamada, “bu kabalığın ve seksist yorumun Neofitu’yu ifade etmediğinden emin olduğunu” belirtti ve öyle bir insanın Neofitu’nun çevresinde olmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.  

DİSİ, bu açıklamaya hemen yanıt verdi ve gerekli tedbirleri alacağını belirtti. Açıklamada ayrıca parti personelinin bu davranışı sert bir şekilde kınandı ve böyle bir personelin partiyle ilişkisi olamayacağı ifade edildi. 

DİSİ iletişim sorumlusu Salaforis ise yine Facebook aracılığıyla bir açıklama yaparak,  “münasebetsiz yorumundan dolayı” Haralimbidu’dan özür diledi. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 12:21
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110