banner6

Harmancı:  8 Mart kutlama günü değil mücadele sesini yükseltme günüdür

banner37

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Kasım 2016’dan beridir hizmet veren LTB Kadın Sığınma Evi ve LTB sınırlarındaki gece kulüplerine ilişkin verilen hukuki mücadeleye dikkat çekti.

Harmancı:  8 Mart kutlama günü değil mücadele sesini yükseltme günüdür
banner151 banner143

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Bugün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, öncelikle bugünün bir kutlama günü değil,bir direnişin sembol günü olduğunu bir kez daha vurgularım. Eşitlik, adalet, hak, hukuk mücadelesinde bugüne kadar katkı koyan ve bu mücadelede yaşamını yitiren tümkadınları saygı ile selamlıyorum” dedi.

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı’nın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajı şöyle:

“Tam da bugün aslında mücadelenin sesini yükseltmemiz gereken bir gün. Bugün güvencesiz iş yerlerinde çalıştırılan, hamile kaldığı için işten atılan ya da farklı kıyafet ile işine geldiği için ötekileştirilen, işyerinde psikolojik tacize ya da hakarete uğrayan kadınlar için direnme günü, bugün tam eşitlik için haykırış günü.

Bugün aslında herkesin özellikle özel sektörde güvencesiz şekilde çalıştırılan kadınların haklarını konuşması gereken bir gün. Özel sektörde artık hukuksal güvencenin zamanı geldi ve geçiyor.

Peki kamuya baktığımızda durum ne? Üçlü kararnamelerin tümünü erkekler imzalıyor. İmzalanan yani atanan kişilerin ise neredeyse

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 15:12
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104