banner6

Harmancı: Özelleştirme baskısına rağmen yatırımlarımıza devam ediyoruz

banner37

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), Haspolat’a düzenli su verilmesini sağlayacak “Haspolat Köyü İçme Suyu Şebekesi Yenileme Projesi’nde ihale sürecinin tamamlandığını ve imzaların önceki gün atıldığını duyurdu.

Harmancı: Özelleştirme baskısına rağmen yatırımlarımıza devam ediyoruz
banner150

banner150

banner99

LTB tarafından yapılan açıklamada, yaklaşık 1,5 kilometrelik bir güzergâhı kapsayan, 160 mm’lik Hdpe boru döşenmesi ve bağlantılarının yapılmasını içeren ihalenin maliyetinin 200 bin TL olduğu  ve finansmanın LTB’nin öz kaynakları ile sağlandığı kaydedildi.

Harmancı: “Özelleştirme baskısına rağmen yatırımlarımıza devam ediyoruz”

İhale sürecinin tamamlanmasının ardından imzalar LTB adına Başkan Mehmet Harmancı ile ihaleyi kazanan Demko Kum Çakıl ve Asfalt Şirketi adına direktör Mustafa Denyalı tarafından atıldı.

Başkan Harmancı konuyla ilgili açıklamasında, Haspolat’ta var olan su problemine önemli ölçüde rahatlama getirecek proje sayesinde Türkiye’den gelen suyun daha rahat kullanımının sağlanacağını ifade etti.

Kendi özkaynakları ile daha önce Öğretmenler Caddesi kısmi ana isale hattı yenilemesi projelerini gerçekleştirdiğini anımsatan Başkan Harmancı, “Özelleştirme baskısı altında olmamıza rağmen, insanımızın suya daha rahat ulaşması ve kaçakların azaltılması adına yatırımlarımız sürmektedir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2017, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104