Hasan Nihat, uzun süredir kaleme aldığı şiirlerini bir kitapta topladı

banner37

Hasan Nihat, uzun süredir kaleme aldığı şiirlerini bir kitapta topladı
banner99

   KIBRIS Gazetesi’nin konuk yazarlarında Hasan Nihat, yıllardır kaleme aldığı şiirlerini “Avtepe” ismini verdiği kitabında topladı. Kapak tasarımını Naim Dilhan’ın yaptığı şiir kitabı 203 sayfa.

   Hasan Nihat’ın Avtepe isimli kitabının önsözü ise şöyle;

   “Kendimi bildim bileli her fırsatta kalemi elime alıp şiir yazmak en büyük zevkim olmuştur.

   Yazdığım şiirlerde barışı, milli duyguları, sevgiyi, kardeşliği, doğa sevgisini, hatıralarımı ve sevdiklerimi anlattım.

   Bu ilk şiir kitabımdır. Şiirlerimi kitap haline getirme fırsatını bana sunan merhum Oktay Ferudun ve eşi Gülten Feridun hanıma teşekkür ederim.

banner134
   Ayrıca kitaptaki şiirlerimde de belirttiğim gibi Dünya İnsan Hakları Mahkemesi’nde hakimlik yapan Gülten Feridun hanımın babası Merhum Mehmet Zeka Bey’e merhum Sayın Oktay Feridun Bey’e ve Sayın Gülten Feridun Hanıma sonsuz minnetlerimi sunarım. Kitabımdaki şiirler uzun yıllar KIBRIS Gazetesi’nin şiir köşesinde yazılmış bazı TV programlarında okunmuştur.

   Okuyacağınız her şiirde ailemi, hayatımı, değerlerimi ve belki de kendinizi bulacaksınız”.

Hasan Nihat kimdir?

1934’de Avtepe’de çobancılıkla geçimini sağlayan sekiz çocuklu ailenin ikinci çocuğu olarak doğan Hasan Nihat, ilkokul eğitiminden sonra, çok istemesine rağmen o dönemin imkansızlıkları nedeniyle eğitimine devam edememiştir.

   Çok genç yaşta iş hayatına başlamıştır. Yirmi yaşında Karayolları Gazi Mağusa Dairesinde devlet işçisi olarak çalışmaya başlamış, aynı dairede 33 yıl hizmet verdikten sonra emekliye ayrılmıştır.

   Rumca’yı ana dili gibi konuşmakta. Beş çocuk sahibidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75