Hasan Taçoy, UBP'nin yeni genel sekreteri oldu

banner37

Ulusal Birlik Partisi Parti Meclisi dün toplandı

Hasan Taçoy, UBP'nin  yeni genel sekreteri oldu
banner99

Meyil AVCAN

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Parti Meclisi, genel sekreter seçimi için dün toplandı.

Gazimağusa Milletvekili Dursun Oğuz ile Lefkoşa Milletvekili Hasan Taçoy’un yarıştığı seçimde, Taçoy 64 oy alarak partinin genel sekreteri oldu. Dursun Oğuz ise, 45 oyda kaldı.

banner134
UBP Genel Sekreteri Hasan Taçoy, UBP’nin demokrasiye olan inancına vurgu yaparak önemli olanın, yarıştan yara almadan ve herhangi bir zarar görmeden çıkabilmek olduğunu belirtti. Taçoy, bunu başarmanın mutluluğunu yaşadığını vurguladı.

Yapılan oylamada kendisiyle yarışan Dursun Oğuz’u, demokrasinin ve bunun vermiş olduğu kudretin gücünü kabul ederek yarışı tamamladığı için tebrik eden Taçoy, Parti Meclisi’nde kendisine kimin oy verip, vermediğini önemsemediğini, birlikte çalışma dönemi geçireceklerini söyledi.

Taçoy, “Önemli olan, herkesin inandığı yolda UBP’nin hedefi, vizyonu, siyaseti doğrultusunda bu çıtayı ne kadar ileriye taşıyabileceğimiz ve halkımıza ne kadar hizmet verebileceğimizin yarışıdır. Amacımız, hem reaktiflik üretebilen bir siyaset, hem de o aktive edebildiğimiz ve üretebildiğimiz siyaseti proaktif bir şekilde halkımıza taşıyabilmektir” dedi.

UBP olarak hedeflerine ulaştıkları zaman KKTC’nin, halkın ve partinin kazanacağına değinen Taçoy, bayrak yarışının sonucunda almış olduğu onurlu ve şerefli görevi, sonuna kadar taşıyacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75