Hasan Taçoy,  yarıştan çekilebilir

banner37

UBP Genel Başkanlık seçimi 7 Kasım’da yapılması planlanan ikinci tura kaldı. Faiz Sucuoğlu ile Hasan Taçoy arasında yapılacak seçim, UBP’nin genel başkanını belirleyecek

Hasan Taçoy,  yarıştan çekilebilir
banner90
banner8

KARARINI EN GEÇ YARIN AÇIKLAYACAK… Ulusal Birlik Partisi’nde genel başkanlık yarışında 2 bin 102 oy alarak ikinci tura kalan Hasan Taçoy, ikinci tura katılıp katılmama kararını en geç salı günü vereceğini ifade etti. 2 bin 706 oy alarak ikinci tura kalan Faiz Sucuoğlu ise, yarışa katılan diğer 3 adayla birlikte hareket etme kararı aldıklarını belirterek “İkinci tur olacaksa diğer arkadaşlarla mutabakat sağladık” dedi.
 

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) 11. Olağanüstü Kurultayı’nda Genel Başkanlık adaylarından Faiz Sucuoğlu ile Hasan Taçoy, ikinci tura kaldı.


6 bin 801 oy sayımına göre, Dursun Oğuz 688, Ünal Üstel 575, Faiz Sucuoğlu 2 bin 706, Nazım Çavuşoğlu 691 ve Hasan Taçoy 2 bin 102 oy aldı.


Bu sonuçlara göre, en çok oy alan Faiz Sucuoğlu ve Hasan Taçoy, 7 Kasım Cumartesi günü yapılacak ikinci turda yarışacak.


Ulusal Birlik Partisi’nde genel başkanlık yarışında 2 bin 102 oy alarak ikinci tura kalan Hasan Taçoy, BRT’ye yaptığı açıklamada ikinci tura katılıp katılmama kararını en geç salı günü vereceğini ifade etti.

Ulusal Birlik Partisi’nde genel başkanlık yarışında 2 bin 706 oy alarak ikinci tura kalan Faiz Sucuoğlu ise,

banner134
UBP için çalışacaklarını söyledi. Sucuoğlu, yarışa katılan diğer 3 adayla birlikte hareket etme kararı aldıklarını da belirtti ve “ikinci tur olacaksa diğer arkadaşlarla mutabakat sağladık” dedi.

Sucuoğlu, “Bu yarışta kaybeden yoktur kazanan vardır. UBP’nin bütünlüğünden taviz vermemiz mümkün değil. Hepimiz biriz birlikte hareket edeceğiz. Kısa sürede hükümeti kurma görevi UBP Genel başkanına verilir ve hızlı bir şekilde devam edilir. Bütçe açığını ortadan kaldırmak için Türkiye ile birlikte hızlı bir adım atılır” ifadelerini kullandı.

Pandemiye rağmen 6 bin 800 kusur UBP’linin seçime katıldığını ifade eden Sucuoğlu, Bu UBP’nin seçime de hazır olduğunu göstermiştir. Bu kriz döneminde erken seçim daha da büyümesinin nedeni olur ama önce ülkemiz, pandemi, ekonomi önemli. En son çare olarak ekonomi düşünülür” dedi.

Sucuoğlu, “Dışarıdan ithal anketörlerle bir yere varılamayacağını gördük. Yüzde 54’e yüzde 26’ydı sunduğu raporda çok fazla bu tip şirketlere KKTC halkı güvenmesin. Bir nevi bazı arkadaşlar bunu bir kazanç kapısı olarak görüyor ve her seferinde her seçimde geliyorlar belli çevrelerin de itmesiyle tamamen manipüle sonuçlar çıkartılıyor bazen tutuyor bazen tutmuyor. Yine bu olayda gördük ki büyük bir fark çıktı” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75