Haşereleri ilaçladı, paraları iç etti

banner37

Bir şirketin haşere ilaçlama bölümünde çalışan İ.H., şirket adına tahsil ettiği 31 bin TL’yi zimmetine geçirmekten tutuklandı ve yargılanmak üzere teminata bağlanarak cezaevine gönderildi

Haşereleri ilaçladı, paraları iç etti
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

“BENZER SUÇTAN TEMİNATLI”… Zanlı İ.H.’yi dün mahkemeye çıkaran polis, 2020yılı ile 5 Haziran 2021 tarihleri arasında çalıştığı şirket adına tahsil ettiği 31 bin TL’yi zimmetine geçirdiği belirlenen zanlının, benzer suçtan teminat altında olduğunun altını çizerek, cezaevine gönderilmesini talep etti. Mahkeme, benzer sabıkasını ve yargılamadan kaçabileceğini göz önünde bulundurarak İ.H.’nin tutuklu yargılanmasına karar verdi.

Lefkoşa’daki bir işyerinin haşere ilaçlama bölümünde çalışan zanlı İ.H., şirket adına tahsil ettiği 31 bin TL’yi zimmetine geçirdiği gerekçesiyle tutuklandı.

“Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün mahkemeye çıkarıldı ve benzer suçtan halen teminat altında olması da göz önünde bulundurularak yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Savcı İlhan Damdelen, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Aygün Karagil’i dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Karagil, zanlı İ.H.’nin 2020 yılı ile 5 Haziran 2021 tarihleri arasında müstahdemi olduğu Tamçağ LTD. isimli işyerinde haşere ilaçlama bölümünde çalıştığını ve şirket adına tahsil ettiği 31 bin TL’yi zimmetine geçirdiğine vurgu yaptı.

Polis memuru Aygün Karagil, zanlının tahkikata etki edebileceği kısmının tamamlandığını ve çalışma izninin iptal edildiğini kaydetti.

Zanlının benzeri suçtan teminatı olduğuna vurgu yapan Karagil, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının benzer suçtan teminata bağlı olduğuna ve yargılanmaktan kaçabileceğine vurgu yapıp, iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75