banner6

Hasikos: Fedonos popülistçe hareket ediyor

banner37

Kıbrıs Rum eski İçişleri Bakanı Sokratis Hasikos’un, Baf Belediye Başkanı Fedonas Fedonos’un Kıbrıs Türk mallarıyla ilgili meseleyi gündeme getirme şeklini sert bir dille eleştirdiği haber verildi.

Hasikos: Fedonos popülistçe hareket ediyor
banner151 banner143

Alithia gazetesine göre Hasikos, Fedonos’un popülistçe hareket ettiğini savundu.

Fedonos’un yaptığı şikayetlerde yeni bir durumun olmadığını söyleyen Hasikos, söylediklerinin ya daha önce basında çıktığını, ya da Rum Sayıştay’ın zaman zaman hazırladığı raporlarda yer aldığını belirtti.

Bunun yanı sıra bazı durumların gelişim halinde olduğunu ifade eden Hasikos, İçişleri Bakanının gerekli prosedürleri zaten başlatmış olduğundan söz etti.

Fedonos’un polise yaptığı şikayetlerin idari eylemlerle ilgili olduğuna işaret eden Hasikos, “Kıbrıs’taki polisin ne zamandan beridir idari eylemleri araştırmaya yetkisi vardır?” sorusunu sordu.

Polis: Şikayetleri incelemek zaman alacak

Polis Basın Sözcü vekili Stelios Stilianu, Fedonos’un Kıbrıs Türk mallarının kötü yönetimiyle ilgili şikayette bulunduğu 30 durumun incelenmesinin çok zaman alacağını söyledi.

Gerektiği taktirde dosyanın hukuk dairesine yollanacağını ifade eden Stilianu, cezai bir meselesinin ortaya çıkması durumunda ise müdahil tarafların mahkemeye havale edileceğini belirtti.

Haberde Fedonos’un Cuma günü polise giderek, Kıbrıs Türk mallarıyla ilgili 30 durum hakkında 4 saat boyunca ifade verdiği ve veri sunduğu hatırlatıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2017, 11:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104