banner6

Hasikos'un göçmen politikası üzerine yorumu: Tanrı göstermesin

banner37

Kıbrıs Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Sokratis Hasikos’un “çözüm olmaması halinde hükümetin göçmen politikası ne olacak?” sorusuna “Tanrı göstermesin!”  cevabını verdiği bildirildi.

Hasikos'un göçmen politikası üzerine yorumu: Tanrı göstermesin
banner99

Alithia’nın haberine göre, Hasikos, sözkonusu açıklamayı, İçişleri Bakanlığı’nın 2017 bütçesinin görüşülmesi sırasında yaptı.

Gazete, İçişleri Bakanı’nın, bu tepkiyi verme nedenini şu cümlelerle izah ettiğini yazdı:

“Tanrı göstermesin! Kıbrıs sorunu çözülmezse, hepimiz ertesi günle meşgul olmalıyız çünkü politikalarımızda, özellikle göçmen politikamızda devasa bir çöküş olacak. Göçmenlere geçici olduklarını söyledik ve üzerinden 42 yıl geçti. Bu sefer çözüm olmazsa hükümet, liderlik ve siyasi partiler olarak bundan sonra göçmenliğe nasıl yaklaşacağımızı düşünmeliyiz.”

Politis de “Hasikos Çözümsüzlük Konusunda… Tanrı Göstermesin” başlığıyla verdiği haberde, Hasikos’un sözkonusu açıklamayı, DİSİ “Girne” Milletvekili Marialla Aristidu’nun Kıbrıs sorunu çözüm müzakerelerinin sonuç vermemesi halinde Kıbrıs Cumhuriyeti'nin göçmenlerle ilgili bir B planı olup olmadığına ilişkin sorusu üzerine verdiğini yazdı.

Gazete, Hasikos’un bu soru karşısında “Tanrı göstermesin” cevabını, “gayrı ihtiyari” verdiğine dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104