banner6

Hasipoğlu muhalefete yüklendi

banner37

UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu Yerel seçim tarihinin belirlenmesinin ardından Anayasa Mahkemesi’ne gideceğini söyleyen CTP' ye yüklendi.

Hasipoğlu muhalefete yüklendi
banner151

Hasipoğlu, “Bugün evet Anayasa ihlal edildi, hangi tarih götürülse aykırılık olacak. Dava açılması kaos, kısır döngü yarattı. Biz yine UBP olarak uzlaşı eli uzatıyoruz” şeklinde konuştu.

UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, belediyeler reformunun aslında tüm partilerin hem fikir olduğu bir konu olduğuna değindi, UBP’nin bu yönde irade ortaya koyduğunu belirtti.

Oluşturulan Geçici ve Özel Komite’nin uzlaşı için uğraştığını, süreç uzasa da kriterlerde bir uzlaşıya varıldığını savunan Hasipoğlu, “Bugün evet Anayasa ihlal edildi, hangi tarih götürülse aykırılık olacak. Dava açılması kaos, kısır döngü yarattı. Biz yine UBP olarak uzlaşı eli uzatıyoruz.

CTP’nin tekrar mahkemeye gitme hakkına da saygı gösteriyoruz. Bu adımı atmamızın nedeni ülkedeki kaosu ortadan kaldırmak. Size göre kaosun nedeni UBP, bize göre de sizsiniz” dedi.

Hasipoğlu’nun birleştirilme ile ilgili mahkemeye gitme adımına da, Anayasa Mahkemesi’nin kararlarına da saygı duyduklarını belirten Hasipoğlu, mahkeme ne karar verirse de uyulacağını kaydetti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110