banner6

Haspolat Arıtma Tesisi'nde şok grev!

banner37

Dev-İş’e bağlı Emek-İş Sendikası, Haspolat Arıtma Tesisi’nde greve indi. Haspolat Arıtma Tesisi’nde bir işçinin usulsüz şekilde işten çıkarılması gerekçesiyle 2 saatlik uyarı grevi başlatıldı.

Haspolat Arıtma Tesisi'nde şok grev!
banner151 banner143

Çağdaş ÖĞÜÇ

Emek-İş’ten yapılan açıklamaya göre DEV-İŞ'e bağlı EMEK-İŞ yönetim kurulu üyesi bir çalışanın, Haspolat'daki WTE tesisinde keyfi ve usulsüz bir şekilde süresiz işten uzaklaştırıldığı belirtilerek, iki gün boyunca sürdürülen müzakerelerde uzlaşı sağlanamadığını ve yaşanan usulsüzlüğün ortadan kaldırılması amacıyla 2 saatlik (11:00-13:00) uyarı grevi başlatıldığı kaydedildi.

Emek-İş Başkanı Koral AŞAM, KIBRIS’a yaptığı açıklamada, Cuma gününden beri müzakere yoluyla işten çıkarılmanın kabul edilebilir olmadığını ve Toplu İş Sözleşmesi’ndeki maddelerin uygulanması gerektiğini WTE Yönetimi’ne aktardıklarını ifade ederek, muhataplarla ortak yolu bulamadıklarını kaydetti.

Aşam, Bugün sabah 11’den itibaren uyarı grevine indiklerini de sözlerine ekleyerek, saat 13:00’ten sonra sorunların aşılmasını umduklarını belirtti. Bugün bir çözüm bulunmaması halinde ise yarın 4 ve ertesi gün ise 6 saat olarak grevlerine devam edeceklerini belirterek, süresiz grev için de hazır olduklarını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2016, 11:18
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104