banner6

Haspolat Meslek Lisesi, tadilat bekliyor

banner37

Haspolat Meslek Lisesi’nin binası, okul yönetiminin tadilat talebini içeren yazılı isteğiyle uzman kişiler tarafından incelendi. Bakanlık, uzmanlardan gelecek olan rapora göre harekete geçecek

Haspolat Meslek Lisesi, tadilat bekliyor
banner151 banner143

Ahmet KARAGÖZLÜ

Bir yandan tüm meslek liselerinin bir kampusta toplanması fikri tartışılırken, diğer yandan Haspolat Meslek Lisesi’nde olduğu gibi birçok okul binası da tadilat bekliyor.

Haspolat Meslek Lisesi Müdür Vekili Metin Özzağlı, öncelikle okulun yıkılmasının söz konusu olmadığını vurgulayarak, 1974 öncesi çamaşırhane olarak kullanılan okul binasının eski bir bina olması nedeniyle, yıpranmışlığının ölçülmesi ve gerekli görülen tadilatların yapılmasını istediklerini, bu taleplerini yazdıkları bir yazı ile Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na ilettiğini, bakanlıktan da hemen geri dönüş aldığını belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürlüğü yetkilileri de, Haspolat Meslek Lisesi’nin bina yapısının incelenmesi için ilgili okul müdüründen yazılı olarak dilekçe gönderildiğini ve bunun üzerine hemen Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Planlama ve İnşaat Dairesi yetkililerine gerekli yazının yazıldığını belirtti.

“Uzman kişiler gönderildi”

Yetkililer, Planlama ve İnşaat Dairesi’nden Haspolat Meslek Lisesi’ne bilirkişilerin gönderildiğini belirterek uzman kişiler tarafından hazırlanacak olan rapora göre, öncelik sırasına göre harekete geçeceklerini ifade etti.

Okullardan aylık olarak alınan raporlara göre birçok okulda sorunların olduğunu belirten yetkililer, buna bağlı olarak keşiflerin yapıldığını ve acil durumda olan okullara öncelik verdiklerini kaydetti.

Bakanlık yetkilileri, tüm meslek liselerinde öğrenci sayısının fazla olmasından dolayı kapasitelerinin üzerinde hizmet verdiklerini ve buna bağlı olarak da kapasiteyi artırıcı önlemlerin alınması gerektiğini dile getirdi.

Şimdiye kadarki tüm hükümetlerin meslek liselerine ayrı bir önem verdiğini söyleyen yetkililer, meslek liselerinin kampusa taşınması fikrinin geçtiğimiz yıldan beri var olduğunu ve bakanlığın halen gündeminde olduğunu belirtti.

Tüm meslek liselerinde sorunlar olduğunu yineleyen bakanlık yetkilileri, Karpaz Meslek Lisesi’nin binasının bir kısmının uzmanlar tarafından hazırlanan rapora göre yıkılması gerektiğine ve Haspolat Meslek Lisesi’nde ise kafeterya eksikliği olduğuna dikkat çekerek, öncelik sırasına göre belirleme yaptıklarını ifade etti.

Özzağlı: Bilirkişiler okula geldi

Haspolat Meslek Lisesi Müdür Vekili Metin Özzağlı, öncelikle okulun yıkılmasının söz konusu olmadığını vurgulayarak, okul binası ile ilgili görüşmek için bakanlığa yazı yazdığını ve bakanlıktan hemen geri dönüş aldığını belirtti.

Özzağlı, okula gelen bilirkişilerin ilk olarak okulun dış cephesine baktıklarını ve daha sonra uzman kişilerin tekrar gelip rapor hazırlayacaklarını belirterek hazırlanan rapor çerçevesinde bakanlığın gereğini yapacağını söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 09:39
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104