Hastalarına vantilatör getirdiler

banner37

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin klimalarının yaklaşık 10 gündür çalışmaması nedeniyle, hastaneye tedavi olmak için giden hastalar perişan oldu

Hastalarına vantilatör getirdiler
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne tedavi olmak için giden birçok hasta, klimalarda meydana gelen arızalardan dolayı perişan hale geldi.

Aşırı sıcak yüzünden bunalan hastalar için hastanede yeterli miktarda vantilatör bulunmaması da ülkenin sağlık sisteminin yeniden sorgulanmasına neden oluyor.

Hasta yakınları, evlerinden getirdikleri vantilatörlerle bir nebze olsun serinlemeye çalışırken, havaların aşırı sıcak olması yüzünden vantilatörler bile hastaları serinletmeye yetmiyor.

banner134
KIBRIS’a konuşan hastalar, hastane klimalarının çalışmaması yüzünden dayanamaz hale geldiklerini belirterek, “Hastaneye tedavi olmaya geliyoruz. Ama, sıcaktan daha beter hasta oluyoruz” şeklinde konuştu.

 

Dizdarlı: Hastanenin birçok servisindeki klimalar bozuk

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Dizdarlı, hastanenin güney cephesinde bulunan ortopedi, dahiliye ve kadın doğum servisi gibi birçok serviste bulunan klimaların yaklaşık 10 gündür çalışmadığını belirterek, klima sisteminin iflas ettiğini ifade etti.

Dizdarlı, konu hakkında bakanlığın bilgilendirildiğini ve bakanlığın acil olarak ihaleye çıktığını kaydederek, 10 gün önce tamiratların başladığını dile getirdi.

Yapılan ihale sonucunda hastane klimalarının bir ay içerisinde tamir edileceğinin söylendiğini belirten Dizdarlı, hastanede yeterli miktarda vantilatör olmadığından dolayı hasta yakınlarının vantilatörlerini evden getirdiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 08:51
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75