Havaalanı yakınındaki inşaatta yakalandılar!

banner37

Ülkemizde öğrenci statüsünde bulunan yabancı uyruklu 4 kişi, iki kişinin yardımıyla güneye geçmek isterken tutuklandı

Havaalanı yakınındaki inşaatta yakalandılar!
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA


Ercan Havalimanı karşısındaki yarım inşaatta zanlılar Hüseyin Erseyis ve Ahmad Nawaz, yabancı uyruklu 4 kişiyle birlikte yasal olmayan yolla güneye geçmek için buluştukları an polis operasyonu ile yakalandı.


Polis, Hüseyin Erseyis’in benzeri suçtan aleyhinde dosya olduğuna vurgu yaptı.


“Ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Hüseyin Erseyis, Ahmad Nawaz, Kıngsley Enow Besone, Madeleıne Jeanne Ebelle Koko, Shella Nakah Penn ve Muhammad Zahid, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı adına Savcı İbrahim Ruso, Demirhan Polis Karakolu’nda görev alan polis memuru Kozal Depreli’yi dinletti.


banner134
Mahkemede mesele ile ilgili yeminli şahadet veren Depreli, zanlı Hüseyin Erseyis, Ahmad Nawaz, Kıngsley Enow Besone, Madeleıne Jeanne Ebelle Koko, Shella Nakah Penn ve Muhammad Zahid’in Ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak suçlarından methaldar olduklarını kaydetti.


Polis memuru Kozal Depreli, 1 Eylül’de saat 20.30’da Ercan Havalimanı’nın karşısındaki yarım inşaatta zanlı Hüseyin Erseyis, Ahmad Nawaz’ın, KKTC’ye öğrenci statüsünde gelen Kıngsley Enow Besone, Madeleıne Jeanne Ebelle Koko, Shella Nakah Penn ve Muhammad Zahid’le yasa dışı yollardan Güney Kıbrıs’a geçirmek için anlaşıp, Ağır Bir Cürüm İşlemek Kastı ile Gizli İttifak kurdukları gerekçesiyle tutuklandıklarına değindi. 


Depreli, zanlı Hüseyin Erseyis ve Ahmad Nawaz’ın gönüllü ifade verip, suçlamaları kabul ettiklerini mahkemeye aktardı.


Polis memuru Kozal Depreli, ifadelerin teyit ve tekzibinin yanı sıra aranan şahıslar olduğuna vurgu yapıp, zanlıların iki gün tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75