Havaalanlarında sıkı denetim başlıyor

banner37

AB tüzüğü gereği Larnaka ve Baf Havalimanlarında Schengen Anlaşması üyesi olmayan ülkeler ve bu ülkelere seyahat edecek Avrupa vatandaşlarının pasaport ve kimlik verileri çapraz kontrolden geçecek.

Havaalanlarında sıkı denetim başlıyor
banner90
banner99

Güney Kıbrıs’taki Larnaka ve Baf Havalimanlarındaki pasaport ve seyahat belgelerinin, sıkı şekilde kontrol edilmesi işlemlerinin, yarından itibaren yürürlüğe gireceği, bu nedenle havalimanlarındaki kontrollerde uzun kuyrukların oluşmasının beklendiği belirtildi.
Fileleftheros gazetesi, pasaport ve seyahat belgelerin, sıkı bir şekilde kontrol edilmesine bağlı olarak oluşacak kuyruklar nedeniyle, havalimanları işletmecisi Hermes Airports şirketinin, polisten ve güvenlik makamlarından ek tedbir almasını talep ettiğini yazdı.

banner134
Yürürlüğe girecek olan bu yeni prosedürlerin, AB tüzüğünün gerekliliği olduğunu yazan gazete, bunun, Schengen Anlaşması üyesi olmayan ülkeler ve bu ülkelere seyahat edecek olan Avrupa vatandaşlarının tümüne pasaport kontrolü ve veri tabanı kullanılarak kimlik verilerinin çapraz kontrolünü öngördüğünü belirtti.
Gazete Güney Kıbrıs, Bulgaristan, Romanya ve Arnavutluk’un, Schengen Anlaşması düzenlemelerinin geçerli olmadığı (askıya alındığı) ve üçüncü ülke olarak addedilen, dört ülke olduğunu da anımsattı.
  

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2017, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75