banner6

Havacılıkta özelleştirmeye Eurocontrol'den itiraz

banner37

Eurocontrol’ün, Kıbrıs Rum tarafının hava seyrüsefer hizmetlerinin Sivil Havacılık Dairesi’nden “özel devlet şirketine” devredilmesi önerisine ciddi itiraz belirttiği haber verildi.

Havacılıkta özelleştirmeye Eurocontrol'den itiraz
banner8

Haravgi “Eurocontrol’ün Yasa Tasarısına İtirazları” başlığıyla manşete çektiği haberinde, Eurocontrol Genel Müdürü Joe Sultana’nın, Rum Taşımacılık Bakanı Marios Dimitriadis’e  mektup göndererek yasa tasarısındaki bu maddeden şaşkınlık duyduğunu ilettiğini yazdı.

banner134

Habere göre Eurocontrol, daha önce kendisi tarafından hazırlanan ancak Rum Taşımacılık Bakanlığı, Sivil Havacılık Dairesi ve Hukuk Dairesi tarafından üzerinde değişiklik yapılan yasa tasarısında özellikle, “devlet özel şirketinin” olası iflastan korunması, hisselerinin devri ve yetkilerinin bir yan şirkete devri ile ilgili maddelerine itiraz ediyor.

Gazeteye göre Sultana’nın, Rum Taşımacılık Bakanlığı’nın önerdiği gibi hava seyrüsefer hizmetlerinin devredilmesi maksadıyla yan şirket kurulması uygulamasının başka hiçbir AB üyesi ülkede uygulanmadığına dikkat çektiği mektupta, Rum devlet birimleri tarafından yapılan değişikliklerden sonra, yasa tasarısı metnin son halinde boşluklar ve belirsizlikler bulunduğuna da işaret edildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2017, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104