Havada büyük panik

banner37

Ercan Havalimanı’ndan İstanbul’a gidecek olan Türk Hava Yolları’na ait TK965 sefer sayılı uçak, havalandıktan kısa süre sonra arızalandı… Alçak uçuşla Güzelyurt ve Geçitkale sahasında bir süre dolaşan uçak, Antalya’ya iniş yaptı

banner87
Havada büyük panik
banner90
banner8

Erol KANLIADA

 Türk Hava Yolları’na ait TK965 sefer sayılı uçak, Ercan Havalimanı’ndan İstanbul’a uçmak için bugün sabah saat 02.30’da havalandı.

 Ercan’dan kalkışından kısa süre sonra uçakta meydana gelen arıza nedeniyle pilot, “ikinci derecede acil durum” çağrısı yaptı.

Yolcuların büyük panik ve korku dolu saatler yaşadığı olayda arıza nedeniyle yükselemeyen uçak, alçak uçuşla önce Güzelyurt ardından da Geçitkale hava sahasında bir süre dolandı.

Pilotun Ercan’a değil Antalya’ya iniş yapmak istemesi sonucu Sivil Havacılık Dairesi gerekli izni vererek uçağın Antalya’ya sorunsuz şekilde inmesini sağladı.

Kaptan: Pilot Ercan’a  iniş yapmak istemedi

 Ercan Havalimanı Hava Trafik Kontrol Şube Amiri Ahmet Kaptan, THY uçağının kalkıştan kısa süre sonra acil durum çağrısında bulunduğunu söyledi.

Kaptan, pilotun bir süre Geçitkale’de havada beklemede kaldıktan sonra Ercan yerine Antalya’ya inmek istemesi sonucu yönlendirildiğini ve Antalya Havalimanı’na sorunsuz iniş yaptığını kaydetti.

 Uçakta bulunan yolcuların durumunun iyi olduğunu ifade eden Kaptan, “Yolcularımız sağ salim ve sağlık sorunu yaşamadan bu olayı atlatmıştır” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75