banner6

Havaya ateş ederek eğlendiler, bir hafta sonra enselendiler

banner37

Havaya ateş ederek eğlendiler,  bir hafta sonra enselendiler
banner151 banner143

Güren TİLKİ

   Güzelyurt-Lefke anayolu üzerinde faaliyet gösteren Barikat Ocak Başı isimli mekanın bahçesinde 18 Mayıs’ta meydana gelen tabancayla havaya ateş edilmesi olayının failleri olarak Y.T. ve E.Ş. isimli iki kişi tutuklandı, bir kişinin daha arandığı açıklandı.

   “Kanunsuz patlayıcı madde taşıma ve tasarrufu”, “Kanunsuz ateşli silah taşıma, tasarrufu, kullanma” ve “Meskûn mahalde ateş etmek” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Y.T. ve E.Ş. dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerine 1 gün tutukluluk emri alındı.

   Yargıç Şevket Gazi’nin huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran Güzelyurt Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kemal Atikoğlu, iki zanlının 18.05.2022 tarihinde Güzelyurt-Lefke anayolu üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Güzelyurt’da sakin Mustafa Erses’in yapmakta olduğu Barikat Ocak Başı isimli işletmede müşteri olarak bulundukları bir sırada konu işletmenin avlusu içerisinde, kanunsuz olarak taşıyıp tasarruflarında bulundurdukları henüz tespit edilemeyen tabanca ile altı el havaya ateş etmekle methaldar olduklarını belirtti.

   Kemal Atikoğlu, konu suçu işleyenlerin zanlılar olduğunun 23 Mayıs’ta tespit edildiğini ve mahkemeye başvurularak aleyhlerine derdest emri alındığını kaydetti.

   24 Mayıs’ta olay yerinde yapılan aramalar neticesinde bir adet 9 mm’lik boş kovan bulunarak emare alındığına vurgu yapan Atikoğlu, 25.05.2022 tarihinde zanlıların tespit edilip derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

   Meseleyle ilgili incelenmesi gereken kamera kayıtları, alınması gereken ifadeler olduğunu, olayda kullanılan tabanca ve boş kovanlar ile bir kişinin daha arandığını vurgulayan Atikoğlı, zanlıların bir gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Mahkeme talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104