Hayat kurtaracakken hayatından oluyordu

banner37

Akdoğan Sağlık Ocağı’nda görevli Aysun Kasapoğlu isimli hemşire, hayat kurtarmak için gittiği vakada, hasta tarafından boğazı sıkılıp darp edildi

Hayat kurtaracakken hayatından oluyordu

Ahmet İLKTAÇ


Akdoğan Sağlık Ocağı’nda görevli 32 yaşındaki Aysun Kasapoğlu isimli hemşire, önceki akşam, 112 Çağrı Merkezi’nden gelen mesaj üzerine gittikleri Türkmenköy’de, hayatını kurtarmaya çalıştığı 26 yaşındaki D.A isimli genç kadın tarafından boğazı sıkıp darp edildi.
Hayat kurtarmak isterken, hayatından olma tehlikesi yaşayan genç hemşire, vatandaşlar tarafından kurtarıldı.
Aysun Kasapoğlu’nun, olayın ardından darp raporu alıp polise şikâyette bulunduğu öğrenildi.

Polis, D.A ile ilgili yasal işlem başlattı.

Hemşireler ve Ebeler Sendikası, yaşanan üzücü olayı kınadı.
 

Boğazını sıkıp, itti
Polis Basın Subaylığı’ndan konu ile ilgili yapılan açıklamaya göre, 15 Temmuz 2018 tarihinde, saat 22.00 sıralarında, Türkmenköy'de sakin D.A.( K-26), ikametgahın içerisinde kesilen eline müdahale etmek isteyen Akdoğan Sağlık Ocağı’nda görevli hemşire Aysun Kasapoğlu’nun (K-32) boğazını, sağ eli ile sıkıp, iteklemek suretiyle ciddi şekilde darp etti.

D.A. hakkında yasal işlem başlatıldığı ve soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

 

Sendikadan kınama

Gazetemiz KIBRIS’a konuşan Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı Ali Özgöçmen, önceki akşam, 112 Çağrı Merkezi’nden gelen mesaj üzerine, Akdoğan Sağlık Ocağı’nda görevli sağlık ekiplerinin bildirilen adrese gittiklerini söyledi.
Ali Özgöçmen, görevli hemşire Aysun Kasapoğlu’nun, hayat kurtarmaya gittiği anda, hastanın saldırarak hemşireyi canından etmeye çalıştığını kaydetti.
Hastanın, hemşirenin boğazını sıkıp darp ettiğini ifade eden Özgöçmen, görevli hemşirenin dışarıdan gelen şahıslar tarafından kurtarıldığını bildirdi.
Ali Özgöçmen, hemşirenin darp raporu aldığını ve gerekli bildirimi polis teşkilatına yaptığını kaydetti.  Hukuk sürecinin takipçisi olacaklarını ifade eden Özgöçmen, önümüzdeki günlerde eylem dahil, ne gibi adım atacaklarını kamuoyuna duyuracaklarını dile getirdi.
Sendika başkanı Özgöçmen, insan hayatını kurtarmaya giden sağlık çalışanlarına her ne gerekçe ile olursa olsun, saldırı yapılmasını kabul etmediklerini ve kınadıklarını söyledi.
Özgöçmen, ayrıca, sağlık ocakları ve sağlık merkezlerinde polis veya güvenlik görevlisi bulunmadığını, olanlarda da sayının yeterli olmadığını kaydetti.
Sağlık merkezlerinde özel güvenliğin de artırılması gerektiğini anlatan Özgöçmen, saldırıya uğrayan meslektaşına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER