Hayat kurtaran ellerden nezaket ziyareti

banner37

Zor çalışma koşullarına rağmen özverili çalışmalarıyla adından oldukça söz ettiren Paramedikler, Sağlık Bakanlığı’na ziyaret gerçekleştirdi

Hayat kurtaran ellerden nezaket ziyareti
banner8

Mehmet KARA

Hayat kurtaran eller olarak her gün onlarca vakaya yetişen ve en kutsal mesleklerden birini icra eden Paramedikler, Sağlık Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.

banner134

Kıbrıs Türk Paramedikler Derneği Başkanı Dağhan Aylanç, yönetim kurulu ile dernek üyelerinin bulunduğu heyet, ziyarette; paramedik mesleği, derneğin çalışmaları ve gelecek hedefleri hakkında bilgi verdi, fikir alışverişinde bulundu.

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kıbrıs Türk Paramedikler Derneği yöneticilerine teşekkür etti.

Paramedik nedir, kimdir, ne iş yapar?

Paramedik; hastane öncesi acil bakımın önemli bir parçasını oluşturan; genellikle kritik durumdaki hastaya ya da yaralıya ilk anda müdahale eden profesyonel sağlık teknikeridir.

Paramediğin görevi, hastane öncesi acil bakım, hastalanma, kaza geçirme gibi bir olayla başlar, hastaneye nakil esnasında (ambulansta) devam eder ve tıbbi olanaklara sahip bir yere nakledildikten sonra biter.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2017, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75