Hayat normale döndü

banner37

Çatalköy Muhtarı Yusuf Sipahi, patlama nedeniyle bölgede maddi hasar meydana geldiğini fakat ilk şokun da atlatıldığını söyledi:

Hayat normale döndü
banner90
banner99

“KÖYÜ TERK EDELİM DEDİLER”… Çatalköy Muhtarı Yusuf Sipahi, ülkeyi sarsan mühimmat deposu patlaması esnasında, bölge halkından bir kısmının “Köyü terk edelim” dediğini söylerken; polisten aldığı doğru ve doyurucu bilgiyi yöre halkıyla paylaşmasının ardından sinirlerin gevşediğini ve bu düşüncenin geri planda kaldığını söyledi.

Ali ÇATAL

Çatalköy Muhtarı Yusuf Sipahi, önceki gün yaşanan askeri mühimmat deposundaki patlama nedeniyle bazı evlerin yanı sıra birkaç iş yerinin de maddi zarara uğradığını belirtirken, olay gecesi köyde çok ciddi bir telaşın yaşandığını anlattı. Sipahi, ilk şokun atlatıldığını ve hayatın normale döndüğünü belirtti.

“Olay gecesi, saat 00.15 gibi yattım ve sallantıların etkisinin yanı sıra kızımın haykırışlarıyla uyandım” diyen Sipahi, “Bölgede şu an için herhangi bir sıkıntı yok. Hayat normale döndü” ifadelerini kullandı.

“Bilgi kirliliği telaşı doğurdu”

Patlamalar esnasında bölge halkında çok ciddi bir telaşın yaşandığını da kaydeden Sipahi, “Bilgisizlik kaynaklı bir telaş maalesef yaşandı ve halk, yapılmaması gerekenleri yaptı. Neyse ki, Malpas’ta yolu kesen polisten aldığım bilgiyi herkese ilettim ve olaya yönelik yorumları netleştirdim” sözleriyle, sosyal medya kaynaklı bilgi kirliliğinin de yaşanan panikte etkin olduğuna dikkat çekti.

Sipahi, bölgenin yerlilerinin genelinin, patlama seslerinin geldiği bölgede cephanelik olduğunu zaten bildiklerini de söylerken, “Köyü terk edelim” diyenler çıktı fakat alınan doyurucu bilgiler neticesinde, bu düşüncedeki yurttaşlarımızı böyle davranmaktan vazgeçirdik. Bölgemizde sadece birkaç ev ve restoranda maddi hasar meydana gelmesi, can kaybının yaşanmaması da en büyük tesellimiz” ifadeleriyle, olayın yaşandığı esnada ortaya çıkan krizin, Çatalköy özelinde iyi yönetildiğini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75