“Hayâlhane” Büyük Han’da açıldı

banner37

İzel Seylani’nin yeni hayal mekanı, çocuklara yönelik gölge oyununun yanı sıra alternatif performans ve projelere de açık olacak

banner87
“Hayâlhane” Büyük Han’da açıldı
banner90
banner99

Murat OBENLER
 

Ülkemizin yeni kuşak Karagöz oynatıcısı-hayali İzel Seylani’nin düzenleyerek hizmete koyduğu ve başta Karagöz gölge oyunlarını oynatma olmak üzere birçok farklı performans ve etkinliğe sahne olacak “Hayâlhane” Lefkoşa’daki Büyük Han No: 127’de açıldı.


İzel Seylani’nin açılışta yaptığı konuşmada yine kendisinin yazıp oynattığı ve Hüseyin Kasapoğlu’nun da yardak olarak yer aldığı “Karagöz Gizli Hazine” oyunu sahnelendi.


Başta çocuk izleyiciler olmak üzere Seylani’nin ailesi, sanatçı dostları, arkadaşları ile her yaştan izleyicinin büyük beğeniyle izlediği oyun sonrasında bir de resepsiyon gerçekleştirdi.


“Karagöz Gizli Hazine” oyunu her cumartesi saat 11.00’de mekanda sahnelenecek.
 

Seylani: Büyük bir heyecan ve coşku içindeyiz
 


İzel Seylani uzun zamandır üzerinde çalıştıkları, hayaller kurdukları “Hayâlhane” projesini hayata geçirmekten dolayı büyük bir heyecan ve coşku içinde olduklarını söyledi. Seylani, Hayâlhane’de sadece Karagöz gölge oyunu sahnesi değil aynı zamanda kendi kuşağının bulamadığı şansın yeni nesillerin bulabilmesi adına emekle yeni stratejik planlar, programlar geliştirecekleri bir yer olacağını kaydetti.

Mekanda birçok kişinin çok değerli emekleri, katkıları olduğunu ifade eden Seylani, açılışa katılan herkese teşekkür etti ve sözlerini “ Hayâlhane mekan olarak küçük bir yer ama hayallerimizi sığabilecek bir mekan. Sizler de buradaysanız bir yerlerde ortak bir heyecanımız, hayalimiz vardır demektir. Hayalhâne’nin güzel bir sanat mekanı olmasını dilerim. Bizden önce de Mehmet Ertuğ amcamız burada uzun yıllar oyunlar oynattı. Onu vefa ile selamlıyoruz ve içerdeki Mehmet Ertuğ Müzesi ile ona olan vefamızı da göstermek istedik” dedi.


Son konuşmayı ise Seylani’nin küçük yeğenleri Dilay ve Eray yaptı.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2020, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108