banner6

Hayvan düşmanları iş başında

banner37

Mehmetçik ve Alayköy’de iki gün içinde sokak hayvanları, bilinmeyen kişilerce zehirlenerek katledildi

Hayvan düşmanları iş başında
banner99

“BU BİR CİNAYETTİR”... Altın Patiler Derneği As Başkanı Ülkü Curcioğlu, önceki gün Mehmetçik’te, dün öğle saatlerinde de Alayköy’de yaşanan hayvan katliamlarına sert tepki göstererek, “Açlıkla mücadele eden candostlarımız bir parça yemek bulup karnını doyurmak için insanlara yaklaşıyor. Onun canını elinden alan kimse benim gözümde vicdana ve merhamete sahip değildir. Bunun insan canı almaktan ve katil olmaktan hiç bir farkı yoktur. Bu gerçek bir vahşettir, cinayettir ve acımasızlıktır” dedi.

Funda ÖZSAKINÇ

   Mehmetçik ve Alayköy’de iki gün içerisinde sokak hayvanları, kimliği belirsiz duyarsız kişilerce zehirlenerek katledildi.

banner134

   Mehmetçik’te önceki gün 3 köpek, Alayköy’de ise 1 köpek kimliği belirsiz kişilerce zehirlenerek öldürüldü. Alayköy’de atılan zehirlerden yiyen 2 sokak kedisi ise hayvanseverler tarafından hayvan hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınmalarını sağladı.

   Sokak hayvanlarının zehirlenerek katledilmesine sert tepki gösteren Altın Patiler Derneği As Başkanı Ülkü Curcioğlu, KIBRIS’a yaptığı açıklamada, “Açlıkla mücadele eden candostlarımız bir parça yemek bulup karnını doyurmak için insanlara yaklaşıyor. Onun canını elinden alan kimse benim gözümde vicdana ve merhamete sahip değildir. Bunun insan canı almaktan ve katil olmaktan hiç bir farkı yoktur. Bu gerçek bir vahşettir, cinayettir ve acımasızlıktır” ifadelerini kullandı.

“Caydırıcı cezalar yok”

   Ülkü Curcioğlu, özellikle Mehmetçik’te yaşanan olayla ilgili, gören kişilerin kendilerine bilgi aktarımı yaptığını fakat ölen hayvanlara bakmaya gittikleri sırada hiç birinin orada olmadığını kaydederek, katliamı yapan kişinin muhtemelen hayvanların ölüsünü oradan kaldırıp yok ettiğini söyledi.

   Bu hususta caydırıcı cezaların olmadığına işaret eden Curcioğlu, “Görgü şahidi yok, delil yok. Polis hiçbir şey yapamaz. Katliamı yapanlar elini kolunu sallayarak dışarıda geziyor. Bu konudaki yetkililer gönüllü birliklere verilmeli ya da yetkililer artık görevlerini yapmalı” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasemin Bayram
Yasemin Bayram - 12 ay Önce

Mehmetcik halkının cogunlugu sokak hayvanlarına gatdardır merhamet etmezler acımasızca davranırlar 3 gün once bankaya gittim meydanda 3 tane kopek uyuyordu hayret dedim zehirlememisler.

Nilgun kaya
Nilgun kaya - 12 ay Önce

Bu yasa ciksin artik katiller disarda

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88