banner6

“Hayvancı ve çiftçinin sorunlarına çözüm bulacağız”

banner37

DP İskele Milletvekili Adayı Musa Nurçin, seçimi kazanması durumunda özellikle hayvancı ve çiftçinin hakkını masaya yatıracağını söyledi

“Hayvancı ve çiftçinin sorunlarına çözüm bulacağız”
banner150 banner150 banner151

Ayşe BULUT

Demokrat Parti (DP) İskele Milletvekili Adayı Musa Nurçin, ekonomik pahalılık ile dövizin yükselişinin hayat şartlarını çok olumsuz etkilediğini ifade etti.


Nurçin, 23 Ocak 2022 Milletvekilliği Erken Genel Seçimleri’nde parlamentoya girmesi halinde uzman ekiplerle birlikte ekonomik pahalılığı masaya yatıracaklarını kaydetti.


KIBRIS’a konuşan Musa Nurçin, seçimi kazanması durumunda özellikle hayvancı ve çiftçinin hakkını arayacağını, ülke genelinde yaşanan diğer tüm sorunları da Meclis’e taşıyacağını vurguladı.


Karpaz bölgesinin fakir bir bölge olduğuna dikkat çeken Nurçin, “Bölgenin geçim kaynağı hayvancılık ve çiftçilik. Bugüne kadar edindiğim tecrübelere göre de hayvancı ve çiftçi her daim mağdur ediliyor” diye konuştu.


Musa Nurçin, 1965 yılında Kars’ta doğdu, 1977 yılından bu yana da İskele ilçesine bağlı Gelincik köyünde yaşıyor.


1983 yılından bugüne kadar hayvancılık sektöründe çalışan Nurçin, Ticaret ve Hayvancılık Dernek Birlikleri’nde de faal üye olarak yer alıyor.


Evli ve 3 çocuk sahibi olan Nurçin, meslek olarak kasaplık ve ticaret de yapıyor, birçok otele ve restorana da et satışı yapıyor.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110