Hayvancının sorunları hâlâ masada

banner37

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Naimoğulları, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile yapılan görüşmelerin komitede sürdüğünü kaydetti

Hayvancının sorunları hâlâ masada
banner8

Erol KANLIADA

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile komitede yapılan görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Naimoğulları, bazı konuların olumlu sonuçlandığını, bazılarının da sonuçlanamadığını belirtti.

KIBRIS’a konuşan Mustafa Naimoğulları, komitenin bugün toplanmasını beklediklerini, önümüzdeki perşembe veya cuma günü basına açıklama yapmayı planladıklarını ifade etti.

Naimoğulları, “perşembe veya cuma günü hangi konularda olumlu sonuca vardık, hangi konularda sonuca varamadık, bunların hepsini anlatmayı planlıyoruz” dedi.

banner134
Komitedeki görüşmelerin en geç 30 Haziran tarihine kadar tamamlanmasının planlandığını, bugüne kadar sonuçlanamayan konuların da çözüme kavuşturulmasını umut ettiklerini aktardı.

Ne olmuştu?

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, sektörde yaşanan sıkıntılar nedeniyle geçtiğimiz günlerde eylem başlatmış, ses getiren ve birkaç gün süren araçlı eylem, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile varılan uzlaşı neticesinde sona ermişti.

Hayvancılar, eylemin 5’inci günde Cumhuriyet Meclisi önündeki araçlarını çekmişti.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, uzlaşıya vardıklarını, eylemin masada devam edeceğini açıklamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75