Hayvanlar için sokağa mama ve yemek bırakılıyor

banner37

Koronavirüs salgını nedeniyle halk evlere kapanırken, bazı duyarlı vatandaşlar aç ve susuz kalan sokak hayvanlarını da unutmuyor

banner87
Hayvanlar için sokağa mama ve yemek bırakılıyor
banner90
banner8

DUYARLILIK GÖSTERGESİ… Salgın nedeniyle işyerleri kapatılıp, halk evlerine çekildiği için yiyecek ve su bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının yardımına duyarlı vatandaşlar koştu. Vatandaşlar, ellerinden geldiğince, evlerinin önüne, sokak aralarına sokak hayvanları için mama, su ve yemek bırakarak sokak hayvanlarına yardımcı olmaya çalışıyor.

Ahmet UÇAR

Salgın nedeniyle işyeri kapalı olduğu için maaş alamayan, işsiz kalan veya ülkelerine dönemedikleri gibi gelirleri de olmayan yabancı uyruklu öğrencilerin gıda ihtiyaçlarının karşılanması için çeşitli kampanyalar ve organizasyonlarla yardım paketleri dağıtılırken, yiyecek ve su bulamayan sokak hayvanlarının yardımına da yine duyarlı vatandaşlar koşuyor.

Hayvan severler ve duyarlı kişiler evlerinin önlerine veya sokak aralarına mama, yemek artığı ve su bırakarak, sokak hayvanlarının karınlarını doyurup, susuz kalmalarını önlemeye çalışıyor.

Lefkoşa’da Surlariçi bölgesinde yer alan Kafesli Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlar da, kedilerin ve köpeklerin yararlanabilmesi için yol kenarlarına su, mama ve yemek artıkları bırakıyor.

Vatandaşlar, sokak hayvanlarının göz ardı edilmesinin kabul edilemez bir yaklaşım olduğunu belirterek, hayvanların da insanlar gibi doğanın bir parçası olduğuna vurgu yaptı.

Vatandaşlar, hayvanların aç bırakılmaması gerektiğine dikkat çekerek, “Yemeklerinizi çöpe atacağınıza sokak hayvanları için sokağa bırakabilirsiniz, bir kabın içine su koymak da öyle çok zahmetli bir iş değil. Biz nasıl ekonomik olarak açlıkla mücadele ediyorsak, onlar da aynı mücadeleyi sergiliyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75