Hayvanları koruyun, çarpıp, kaçmayın!

banner37

Kimliği meçhul bir kişinin arabayla çarpıp kanlar içerisinde kaderine terk ettiği köpeğe, Geçitkale’den duyarlı iki genç sahip çıktı ama çabaları köpeği kurtarmaya yetmedi. İnsanlık görevini yerine getiren gençler, dikkatsiz sürücülere seslendi:

Hayvanları koruyun, çarpıp, kaçmayın!
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Alaniçi -Geçitkale anayolu üzerinde, kimliği meçhul bir kişi, arabasıyla bir köpeğe çarptı ve kanlar içerisinde onu öylece yolun ortaya yerinde bıraktı.

banner134
Köpeğin durumunu gören Geçitkale’den Murat Demiray ve Nazım Çağman, köpeği alıp hemen Geçitkale Veteriner Dairesi’ne götürdü.

Veteriner Cengiz Ozaner’in ilk müdahaleyi yaptığı köpek, tedavisinin ardından, Polis Çavuşu Kamil Perçiner’in haber verdiği Altınpatiler Derneği üyesi Nadir Kılgın’ın koruması altına alındı. Ancak, boynundaki tasmadan sahipli olduğu düşünülen köpek, aldığı yaralara dayanamadı, tedavi edildikten 3 saat sonra yaşamını yitirdi.

İnsanlık görevini yerine getiren gençler, duydukları üzüntüyü dile getirdi ve “Aracınızla hayvanları ezmeyin. Dikkatli olun, karşınızdaki insan da olabilir. Hayvanlara vurup kaçmayın. Vurduysanız eğer, insanlık görevinizi yerine getirin ve onları en yakın veterinere yetiştirin” diye ders verici uyarıda bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75