banner6

Hedef, 1 ay içinde soruşturmayı tamamlamak

banner37

Kooperatif Şirketler Mukayyidi Kemal Deniz Dana, Paşaköy Kalkınma Kooperatifi’ndeki usulsüzlük iddialarının soruşturulmasında sona gelindiğini açıkladı:

Hedef, 1 ay içinde soruşturmayı tamamlamak
banner99

KİMİN BORÇLU, KİMİN ALACAKLI OLDUĞU İNCELENECEK… Kooperatif Şirketler Mukayyitliği’nin, Paşaköy Kalkınma Kooperatifi’ndeki usulsüzlük iddialarında soruşturma sürecinde sona yaklaşıldı. Kooperatif Şirketler Mukayyitliği’ne bağlı idare memurları, önümüzdeki hafta köye giderek, kimin kooperatife borcu ya da alacağı olduğunu inceleyecek

HENÜZ BULGU YOK… KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Kooperatif Şirketler Mukayyidi Kemal Deniz Dana, Paşaköy Kalkınma Kooperatifi’nde usulsüzlük olup olmadığının henüz tespit edilemediğini söyledi. Şu anda usulsüzlük olduğu yönünde bir bulguya rastlamadıklarını kaydeden Dana, bir ay içerisinde sonuca ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti

Ceren ÖZBİL

Paşaköy Kalkınma Kooperatifi’ndeki usulsüzlük iddialarının ardından Kooperatif Şirketler Mukayyitliği’nin söz konusu kooperatifte başlattığı soruşturmada sona gelindi.

Kooperatif Şirketler Mukayyitliği’ne bağlı idare memurları, önümüzdeki hafta köye giderek, kimin kooperatife borcu ya da alacağı olduğunu inceleyecek.

Bu incelemenin ardından da köylüye, borç ve alacaklarla ilgili itiraz etmeleri için belli bir süre tanınacak.

Sürenin dolmasının ardından kimin kooperatife borcu olup, kimin kooperatiften alacağı olduğu ortaya çıkacak.

Konuyla ilgili KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Kooperatif Şirketler Mukayyidi Kemal Deniz Dana, Paşaköy Kalkınma Kooperatifi’nde usulsüzlük olup olmadığının henüz tespit edilemediğini söyledi.

Şu anda usulsüzlük olduğu yönünde bir bulguya rastlamadıklarını kaydeden Dana, bir ay içerisinde sonuca ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti.

“En son teftiş 2012’de yapıldı”

Kooperatif Şirketler Mukayyidi Kemal Deniz Dana, Paşaköy Kooperatifi Yönetimi’nin 29 Nisan 2019’da istifa ettiğini söyledi ve aynı tarihte mukayyitliğin buraya biri başmüfettiş olmak üzere iki müfettişi idare memuru olarak atadığını ifade etti.

banner134

Dana, 6 Ağustos 2019’da da kooperatif sekreterinin hesapların düzgün tutulmaması nedeniyle görevinden uzaklaştırıldığını kaydetti.

Paşaköy Kooperatifi’nde en son teftişin 31 Aralık 2012’de yapıldığını ifade eden Dana, şöyle konuştu:

“İdare memurlarının atamasının ardından teftişe başlandı. Hesaplar incelendi. Kooperatife, Mevduat Sigorta Fonu’ndan para aktarıldı.

Kooperatiflerdeki bütün hesaplar, Sigorta Fonu’nun garantisi altındadır. Şu anda teftişi yapılıyor.

Hem borç, hem de mevduat hesapları inceleniyor.

Bununla ilgili idare memurları, önümüzdeki hafta üç gün üst üste köye gidecek ve kimin borcu var, kimin alacağı var diye inceleme yapacaktır.

Bunlar yapıldıktan sonra belli bir itiraz süresi var o beklenecek ve gerçek borçlu ve alacaklı ortaya çıkacaktır”.

“Herhangi resmi bir bulgu yok”

Kemal Deniz Dana, şu anda “Paşaköy Kooperatifi’nde yolsuzluk var mı, yok mu?” sorusuna net bir cevap veremeyeceklerini söyledi ve herhangi bir resmi bulgu olmadığını belirtti.

Ortada bir yolsuzluk olup olmadığının, kimin borcu ve kimin alacağı olduğunun tespit edilmesinin ardından ortaya çıkacağını belirten Dana, “Mevduat sahipleri rahat olsun. Süre biraz uzamış olabilir ancak bu doğru bir sonuca ulaşmak için yapılan bir çalışmadır. Şu anda kimin ne kadar borcu var, kimin ne kadar alacağı var sorusuna doğru bir cevap veremiyoruz. Ama köylü rahat olsun, hizmet verilmektedir. İdare memurlarımız görevinin başındadır ve Vadili Kooperatifi aracılığı ile köylüye hizmetler sürdürülüyor. Bir ay içinde sorun çözülmüş olacaktır” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104