Hellim ve üzüm için kendini yaktı

banner37

Alsancak bölgesinde faaliyet gösteren bir otelin mutfağında aşçı olarak çalıştığı sırada, 10 kilo hellim ve 5 kilo kuru üzüm çalan Abdurrahman Baz, tutuklu yargılanacak

banner87
Hellim ve üzüm için kendini yaktı
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

Alsancak bölgesinde faaliyet gösteren bir otelin mutfağında aşçı olarak çalıştığı sırada, 10 kilo hellim ve 5 kilo kuru üzüm çaldığı gerekçesiyle tutuklanan Abdurrahman Baz, tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün teminat duruşmasına çıkarıldı.
Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı Baz, mahkemenin uygun gördüğü teminat şartlarını yerine getiremediği için cezaevine gönderildi.

Çalıştığı otelin mutfağını soydu
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Adnan Kardeşler’i tanık olarak dinletti.

Zanlı Abdurrahman Baz’ın “Müstahdem Tarafından Sirkat” suçundan methaldar olduğunu belirten polis memuru Adnan Kardeşler, şikayet üzerine tutuklanan zanlının, otelin mutfağından sirkat ettiği 10 kilo hellimi otelin su deposunun altına gizlediğini ve zanlının evinde yapılan aramada ise yine otele ait 5 kilo kuru üzümün bulunarak emare alındığını anımsattı.

Soruşturma tamamlandı

Zanlının yapılan sorgulamada işlediği suçu itiraf ettiğini ifade eden ve meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın tamamlandığına dikkat çeken Kardeşler, zanlı Abdurrahman Baz’ın mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna haftada 1 kez ispat-ı vücut yapması, KKTC vatandaşı 1 kişinin lehinde 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve 5 bin TL’lik nakdi teminat karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.
Mahkemenin uygun gördüğü teminat şartlarını yerine getirebilecek kefil bulamayan zanlı Abdurrahman Baz 2 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2018, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75