banner6

'Hem ağaçta dal kalmadı, hem de su boruları patladı'

banner37

İsmail Beyoğlu Mahallesi'nde bulunan 7 numaralı Levent Apartmanı sakinleri, belediyeden bahçelerindeki ağacı budamasını istedi. Ancak budama işlemi apartman sakinlerinin istediği gibi olmadı

'Hem ağaçta dal kalmadı, hem de su boruları patladı'
banner151 banner143

Ceren ÖZBİL

Başkent Lefkoşa’daki Atatürk Öğretmen Akademisi karşısında bulunan İsmail Beyoğlu Mahallesi'ndeki 7 numaralı Levent Apartman'ında yaşayan vatandaşlar, bir süre önce bahçelerinde bulunan ağacın budanması için imza toplayıp, belediyeye verdi. Ancak budama sırasında ağaçta dal bile bırakılmaması, apartman sakinlerini hiç de mutlu etmedi.

Apartman sakinlerinden alınan bilgiye göre, belediye ekipleri önceki gün gelerek ağacı budadı ancak ağaçta dal bile bırakmadı. Kesilen dallar apartmanın önüne gelişi güzel bırakılırken, budama esnasında gelen araçların ağırlığından su boruları patladı ve kimse de bu patlağa müdahale etmedi.

Patlayan borulardan akan sular önceki gece ve dün tüm mahalleyi sardı. Durumu bildirmek için belediyeyi arayan apartman sakinleri grev nedeniyle ulaşamadı.

KIBRIS Gazetesi'ne konuşan apartman sakinlerinden Hanifi Çabuk, belediyeden sadece ağacı budamasını istediklerini ancak budama yapmak için gelen ekibin neredeyse ağaç bırakmadığını söyledi.

Çabuk, ayrıca budama esnasında gelen araçların su borularına da istemeden zarar verdiğini ve akan suların tüm mahalleyi sardığını belirtti.

Konu ile ilgili bilgi alınmak istenen Lefkoşa Türk Belediyesi yetkililerine ise dün yapılan genel grev nedeniyle ulaşılamadı.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2016, 08:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104