Hem çevre kirletiliyor, hem yangına davetiye çıkarılıyor

banner37

Arıcıların, yılın belli zamanlarında ormana taşıdığı arı kovanlarını yerleştirdiği araba lastiklerini orada bırakmaları tedirginlik yaratıyor

Hem çevre kirletiliyor, hem yangına davetiye çıkarılıyor
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Arıcıların, yılın belli zamanlarında, arılarının ağaçlar, bitkiler ve çiçeklerden faydalanmaları için ormana taşıdığı kovanlarını yerleştirdiği araba lastiklerini işleri bittikten sonra olduğu yerde bırakması tedirginlik yaratıyor.


banner134
Orman içerisinde bırakılan araba lastikleri, bir yandan çevre kirliliği yaratırken, bir yandan da yanıcı özellikleriyle olası bir yangında alevleri daha da güçlendirerek yangının yayılmasına neden olabileceğini savunan bazı duyarlı vatandaşlar, arıcıların bu konuda daha dikkatli olmasını istedi.


KIBRIS’a konuşan duyarlı vatandaşlar, “Arıcılar, belki daha sonra kovanlarını yeniden getirecekleri için araba lastiklerini olduğu yerde bırakıyor ama bu hem çevre kirliliği yaratıyor, hem de olası bir yangında yangının daha da büyüme ihtimalini artırıyor. Arıcılarımız lütfen bunları göz önünde bulundursun ve kovanlarını götürürken, lastikleri de kaldırmayı ihmal etmesin” dedi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75